×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. maijs, 2012
Drukāt

Aicina cīņā pret vandaļiem

vandali_10

Pašvaldības sabiedriskā transporta uzņēmums SIA “Rīgas satiksme” turpina pērn sākto kampaņu pret vandalismu sabiedriskajā transportā, šogad iesaistot arī Rīgas skolēnus ar kopēju aicinājumu “Lūdzu, nesmiņķē!”, informē uzņēmuma pārstāvis Viktors Zaķis.

 

Kampaņas mērķis ir atgādināt par sabiedriskajā transportā notiekošā vandalisma problēmas nozīmīgumu, ar to aicinot sabiedrību iesaistīties vandalisma gadījumu mazināšanā.

Zaķis atzina, ka 2011. gada aprīlī sāktā kampaņa pret vandalismu sabiedriskajā transportā “Roku darbs… to pamana!” ir bijusi veiksmīga, jo ir izdevies samazināt vandalisma nodarīto kaitējumu sabiedriskajam transportam. Kampaņa tika izvērsta tikai tramvajos, jo tajos reģistrēts lielākais vandalisma gadījumu skaits. 2011. gada pirmajā ceturksnī ik mēnesi konstatēti vairāk nekā 250 vandalisma gadījumu, bet gada nogalē to skaits nokrities zem 100 mēnesī.

“Rīgas satiksmes” apkopotie statistikas dati arī par 2012. gada pirmajiem trim mēnešiem liecina, ka sabiedriskā transporta līdzekļos vandalisma gadījumu skaits ir mazāks nekā attiecīgajā periodā pirms gada.

 

Šā gada pirmajā ceturksnī konstatēts 361 vandalisma gadījums – sasisti, saskrāpēti durvju un salona logu stikli, apzīmēti transporta līdzekļi no ārpuses, sazīmēti saloni, sagriezti sēdekļi, nozagti avārijas āmuriņi un citādi bojājumi. Tiešie zaudējumi no vandalisma sabiedriskajā transportā šā gada pirmajos trīs mēnešos sasnieguši 22 332 latus.

 

Šogad kampaņa tiks izvērsta visos “Rīgas satiksmes” transportlīdzekļos.

Ņemot vērā to, ka viena no vandaļu kategorijām ir gados jauni cilvēki, šogad tajā iesaistīti arī skolēni, aicinot viņus mainīt savu un savu vienaudžu paradumus un attieksmi pret vandalismu. Kampaņas tapšanā “Rīgas satiksme” viesojās pie 4. – 12. klases skolēniem trīs Rīgas skolās – Rīgas 3. ģimnāzijā, Rīgas 6. vidusskolā un Rīgas 49. vidusskolā. Tikšanās reizēs ar skolēniem tika stāstīts par vandalismu sabiedriskajā transportā, nodarītā sekām un to, kāds darbs tiek ieguldīts, lai to novērstu.

Tāpat tikšanās laikā “Rīgas satiksme” piedāvāja iespēju skolēniem parakstīt aicinājumu nebojāt sabiedrisko transportu. Kopā tika savākti 196 skolēnu paraksti, kas izmantoti kampaņas plakātu veidošanai. Izveidotie plakāti kampaņas laikā tiks izvietoti sabiedriskā transporta salonos un pieturvietās. Uzņēmumam tas izmaksās nedaudz vairāk kā 2500 latu, pastāstīja Zaķis.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18
Alūksne +17.9
Daugavpils +18
Saldus +15
Liepāja +14.5
Jelgava +17
Ventspils +16.0
Limbaži +14
Madona +18
Rēzekne +17
Draugiem Facebook Twitter Google+