×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
4. novembris, 2016
Drukāt

Aicina dāmas netikties ar vīriešiem, kuri nav Zemessardzē (113)

Foto-LETAFoto-LETA

Zemessargs, uzņēmējs, augstskolas pasniedzējs, LATO valdes loceklis Juris Ulmanis atklātā vēstulē aicina dāmas netikties ar vīriešiem, kuri nav Zemessardzē. Publicējam J.Ulmaņa viedokli par šo tēmu.

“Mūsu skaits ir 1 969 000. Zemessargu skaits ir apmēram 9 000 brīvprātīgo zemessargu un Zemessardzes veterānu, 15% no tiem ir sievietes. Vecumā no 20 – 54 gadiem  ir 462 342 vīrieši, Zemessardzē uzņem no 18-55 gadu vecuma. Ja ir 9000 zemessargu un 85% no tiem ir vīrieši, tad Zemessardzē mums ir tikai 7650 veči! Tikai 1,65%! Vīri, es zinu, ka sievietes spēj un bieži vien var mūs noskriet, ir atbildīgākas un centīgākas, bet tomēr pasaules sakārtotības labad, uzņemsimies atbildību sargāt viņas, mūsu bērnus un mūsu valsti!

Ja mūsu nebūtu tik maz, es gribētu lamāties par to. Taču tagad es vēl un vēlreiz aicināšu, turoties bijušā Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa vārdos: “Godātie tautieši, būsim godīgi paši pret sevi. Krīzes nomocīti, neaizmirsīsim tās pamatvērtības, uz kurām balstās strādājoša un veiksmīga demokrātija. Pilsoņi asi un sāpīgi sajūt šo vērtību pārkāpšanu, un tā tam ir jābūt. Turēsim cieņā empātiju, pieklājību, citu viedokļu cienīšanu arī tad, ja mēs paši šiem viedokļiem nepiekrītam. Mums ir nepieciešams katrs cilvēks, kurš dzīvo Igaunijā. Neviens no mums nav lieks, un neviens nedrīkst justies lieks. Mūsu ir pārāk maz, lai mēs būtu vienaldzīgi pret saviem līdzpilsoņiem. Mūsu ir pārāk maz, lai mēs būtu ļauni.”

Mums ir nepieciešams katrs cilvēks, kurš dzīvo Latvijā! Ir jāstājas Zemessardzē. Tagad un tūlīt! Kad “Roma deg”, tad svecīšu dedzināšana un hokeja skatīšanās to neglābs! Mēs varam kļūt par visdrošāko valsti pasaulē ar visvairāk iniciētiem vīriešiem un pašapziņu par savas zemes godu! Neviens nav lieks, visi ir vajadzīgi! Mēs taču lepojamies ar to, ka esam zaļa un skaista zeme, ka esam gudra nācija ar savu valsti! Ierosinu kļūt par zemi, kuras sasniegumus tad citas valstis varētu aprakstīt! Ja atzīstam Latviju par savām mājām, tad ikviens latvietis, krievs, ebrejs, polis, turks, arābs, vācietis, anglis, amerikānis u.c. ir aicināts tās sargāt. Izvēloties mīlēt bieži ir mazliet jānomirst pašam priekš sevis. Jo daļu no sevis tad atdodam un tas nevienos laikos nav bijis viegli. Tomēr goda lieta ir šo izaicinājumu pieņemt. Vai ne, kungi? 

Mums jāmeklē spēku attieksmē pret aizsardzību. Viens no aizsardzības veidiem šodien ir mūsu sapratne par to, ka varētu iestāties arī tāda situācija, kad valsti vajadzēs aizsargāt. Tāpēc mēs veidojam un attīstām Zemessardzi kā pamatu tam, lai iesaistītu sabiedrību. Liekas netaisnīgi un neloģiski, ka 1000 kanādieši, simtiem amerikāņu ir gatavi dot savas dzīvības par mūsu zemi un brauc sargāt mūs. Ja katrs Latvijas vīrietis būtu pagodināts un izjustu godu būt Zemessardzē, tad mēs būtu drošībā. Un nebūtu jāuztraucas. Mums arī ir daudz to, kurus saindē ar informāciju no Austrumiem. Arī viņus ir jāpasargā. Ir skaidri jāapzinās, ka neraugoties uz Krievijas labi attīstīto un sarežģīto  informācijas sistēmu pret mums, mūsu iespēja ir neticēt mītam par mistisko stipro plecu, neticēt tam, ka Krievija ir vienīgā īsto un patieso vērtību glabātāja, un tāpēc visi viņu vajā, kas taču viņai nabadzītei liek aizsargāties. Atteikties no domāšanas, ka mēs jau neko nevaram izmainīt utt., jo tieši to jau grib panākt – neticību pašiem sev. Tāpēc mums vajadzīgi domājoši vīrieši, kas spētu iestāties par mums, iestāties paši par sevi un savu zemi, pie viena spējot atpazīt to, kas ir pret mums.

Jānis Garisons nule notikušajā Rīgas Konferencē teica: “Mums vienmēr ir diskusijas par to, ko man darīt, ja sākas karš. Ikviens zemessargs tādā situācijā zina, kas viņam ir jādara.”
Obligāto karadienestu nevajag, ja katram apziņā ir tas, ka sargāt ir gods. Neatkarīgi no iespējamā scenārija, mums ir jāsagatavo cilvēkus gatavībai aizsargāt savu valsti un pašiem sevi. Mums jābūt gataviem psiholoģiski. Mums gan  ir 1940. gada pieredze ar padošanos. Tomēr atzīstot un pieņemot, ka tā bija kļūda, šodien problēmas varam risināt citā veidā. Šodien mums justies droši traucē arī tas, ka iepriekšējo 25 gadu laikā aizsardzību neattīstījām pietiekoši. Ja militārie spēki šodien būti gatavi situācijai ar Krieviju, tad mēs noteikti justos drošāk. Runājot par obligāto karadienestu, analītika pārliecina, ka šobrīd tas nebūtu labākais risinājums.  Tam vienkārši nav laika, tas pat mazinātu esošo gatavību un aizsardzības spējas. Tagad sistēmu mainīt nav gudri. Zemessardze bāzēta teritoriāli. Zemessargi var būt gatavi reaģēt dažu stundu laikā, kas ir daudz ātrāk nekā armija. Turklāt šodienas apstākļos efektīga ir labprātīga sargāšana nevis ar piespiešanu un obligātu pienākumu saistīta. Mums nav jājūtas vainīgiem par to kas mēs esam. 

“Zemessargam.lv” kampaņa tika uzsākta ar mērķi palīdzēt Latvijas Zemessardzei. Radījām iespēju ziedojot naudu pašiem piedalīties un izjust vienotības jēgu. Saziedotie 63 597,57 eiro apliecināja mūsu spējas pašiem ietekmēt procesus. Lai gan Zemessardze ir Nacionālo Bruņoto spēku vienība, tā sastāv no brīvprātīgiem vīriem un sievām, kas ziedo savu laiku, resursus un materiālos līdzekļus, lai aizstāvētu Latviju un nodrošinātos pret iespējamiem draudiem. Zemessardze ne vien piedalās militārās mācībās, lai apgūtu kaujas prasmes, bet nereti palīdz arī civilajās operācijās, piemēram, pazudušu cilvēku meklēšanā arī diennakts tumšajā laikā un dabas katastrofu seku novēršanā. Tātad mums ir ap 9000 cilvēku, kuri spēj sevi veltīt lielākam labumam, par ko ikvienam no viņiem sirdspaldies! Vai apzināmies, ka tieši zemessargi, gadījumā ja sākas nepatīkamākais scenārijs, ir tie, kas zina ko jādara? Vai apzināmies, ka 9000 uz mums visiem ir par maz? Vajag vēl zinošus un rīkoties spējīgus vīriešus! 

Izsenis viens no garīgās attīstības tradicionāliem ceļiem ir bijis militārais dienests.  Aristokrātijas vēsture Eiropā apliecina, ka kalpot savai valstij un aizsardzībai vienmēr ir bijis gods un pat privilēģija. Kā šī attieksme tik ļoti ir mainījusies, var tikai minēt. 

Vīrieša garīgais ceļojums ilgst visu viņa mūžu. Vīriešiem ir jābūt kopā un jābūt organizētiem. Nav jābūt psiholoģiski perfektam, nav jābūt apveltītam ar kaut ko īpašu,  vienkārši jānāk un jādara, un, soli pa solim ejot, iemācīties no citiem foršiem večiem var pilnīgi visu. Piemēram, manas studentu korporācijas Selonija biedriem ir saistošs lēmums par to, ka visiem aktīviem konventa locekļiem ir obligāti jāiziet militāro apmācību, t.i., jāiestājas Zemessardzē. Būdams pasniedzējs vairākās universitātēs, mēdzu stāstīt jauniešiem par Zemessardzi, un viņus tas uzrunā, viņi nolemj iestāties.

Eiropā arī mūsdienās joprojām pastāv romiešu tiesībās nodibināti principi un tiesību institūti. Senajā Romā dienēt drīkstēja tikai tie, kas maksāja nodokļus, jo viņiem piederēja zeme – viņu pašu zeme. Dienēt drīkstēja vecumā no 17 – 46. Atlasē pirmos izvēlējās visbagātākos Romas pilsoņus, jo viņi bija spējīgi iegādāties nepieciešamo apbruņojumu. Pēdējos pieņēma visnabadzīgākos un vismazāk priviliģētos. Rīgā sastopami visbagātākā slāņa pārstāvji, kuri atzīst, ka šādas vērtības viņiem ir pilnīgi svešas. Ja kaut kas sāksies, viņi muks prom. Ne Latvija, ne vectēva izsūtījums, nekas neliek justies atbildīgam par šo zemi. Izvēles brīvība tagad un izvēles neesamība kara laikā rada vienu un to pašu reakciju. Paradoksāli.

Armija romiešu acīs nebija apgrūtinājums, bet iespēja pierādīt sevi citu pilsoņu acīs. Jo tie, kas sabiedrībā bija sagrēkojušies, dienēt nedrīkstēja. Pilsoņa pārtapšana par karavīru bija iniciācija plašā nozīmē. Rīgas pilsoņi bieži saka, ka man nav laika, es taču strādāju, un vispār – esmu pacifists. Tāpēc priecājos par jaunajiem vīriešiem, kuri izlemj  pilnveidot sevi, apgūstot militārās pamatiemaņas un uzlabojot fizisko formu. Tā ir laba iespēja aktīvi un saturīgi pavadīt brīvo laiku, kā arī iegūt jaunus draugus. Daļai  Zemessardze ļauj izvērtēt savus spēkus un saprast, vai turpināt šo ceļu ar iestāšanos profesionālajā dienestā.  Gūtā pieredze un zināšanas, protams, var noderēt arī tiem, kas neplāno kļūt par profesionāliem karavīriem. Taču lielākais ieguvums ikvienam – iespēja kalpot dzimtenei, tā apliecinot savu  patriotismu ne tikai vārdos, bet arī darbos. Un tas jau ir iniciācijas ceļš. Savukārt dienests bruņotajos spēkos piedāvā stabilitāti, labu atalgojumu, personīgās izaugsmes un karjeras attīstību – iespēju ir vēl vairāk. Manuprāt, būtisks ieguvums ir arī iespēja valkāt militāro uniformu, jo tajā vīrieši izskatās ļoti labi. Sievietes saka, viņām esot patikšana uz šādiem vīriešiem!

Garīgums un militārais aspekts bija cieši saistīti. Ričards Rors – franciskāņu mūks, kurš šobrīd pasaulē un arī Latvijā ir atzīta garīgā autoritāte, raksta, ka nereti lielu savaldību un briedumu viņš sastapis tieši militārpersonās. Ja kareivja arhetipa daļu vīrietī pareizi izglīto, viņš kļūst par bruņinieku. Pretējā gadījumā šis spēks veicina varmākas rašanos. Vīri, vai tad jūs to negribat? Dāmas, vai tad jūs par tādiem nesapņojat?

Nav nekā briesmīgāka par spēcīgu, bet nesavaldīgu vīrieti. Senajās tradīcijās vīrietis ieroci saņēma tikai tad, kad bija iemācījies valdīt pār savu spēku. Katram vīrietim nepieciešams mācīties fokusēšanos, nosvērtību, noteiktību un pacietību. Tas palīdz saprast militārā dienesta lomu, kas tiek uzsvērta daudzu tradīciju vīrieša identitātes veidošanā. Kaujas mākslu apgūšanas jēga nebija tikai iemācīties kauties vai atrast gudru ievirzi vīrietī mītošajam spēkam, bet mācīties sevi veltīt vispārējam augstākam labumam. Ja vīrietis nav gatavs sevi veltīt lielākam labumam, viņš visu mūžu paliks ar sevi pārņemts egoists. Ja šobrīd sevī nejūtat nekādu iekšēju impulsu iestāties Zemessardzē, tad pamēģiniet to darīt ārējo apstākļu dēļ. Un pārbaudiet sevi tajā – vai iekšā kāds nesaka, ka šis ir ejamais ceļš?

Nav svarīgi  vai Tu pareizi turi elkoņus pie galda, man “uzspļaut”, cik Tu esi vai neesi vīrišķīgs, vismazāk mani interesē, par ko Tu balso vēlēšanās,  nav svarīgi kādu reliģiju Tu pārstāvi, tāpat nav svarīgi kādā valodā Tu runā mājās- galvenais, lai saproti, ka dzīvē pastāv svētas lietas. Nāc!

Dāmas, es Jūs aicinu un silti iesaku izvēlēties iniciētus vīriešus!”

Izmanotie avoti:

Igaunijas Republikas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa runa Igaunijas Republikas 94. gadadienā. (http://www.estemb.lv/lv/jaunumi/aid-956)

Centrālā statistikas pārvalde. Iedzīvotāji – Galvenie rādītāji.
(http://www.csb.gov.lv/statistikas-temas/iedzivotaji-galvenie-raditaji-30260.html 
Latvijas Republikas Zemessardze. Dienests Zemessardzē. Pieejams: http://www.zs.mil.lv/zs-25.aspx)

Nacionālie bruņotie spēki. Rekrutēšana. (http://www.mil.lv/Rekrutesana.aspx)

Rors Ričards. 2014. Ādama atgriešanās.Zvaigzne ABC, Rīga

Rakstu krājums. 1998. Antīkā pasaule Latvijā. Filozofijas un socioloģijas Institūts, Rīga

Rubenis Juris. 2016. Viņa un viņš. Mīlestība. Attiecības. Sekss. Zvaigzne ABC, Rīga
 

Pievienot komentāru

Komentāri (113)

 1. kāda jēga būs no cilvēkiem/ja uz visiem būs 3 vecas plintes

 2. Neviena normāla sieviete nesatiksies ar potenciālu lielgabalgaļu.

 3. Ar ko tad tā karos, ja uz pieciem viena patrona un ta pati iepirkta izlietota? Pirms šos patriotiskos rakstus izdomā – padomāt vajag. Katrai sievietei ir izvēles brīvība un kopuma – murgs!

 4. Troļļa uzdevums ir nogalināt diskusiju, rakstot žultainus komentārus par autoru un diskusijas dalībniekiem. Mēģināt trolli pārliecināt ir bezcerīgi (viņam ir cits uzdevums), bet ielaisties ar trolli diskusijā – tukša laika tērēšana.

 5. Ko višš tur murgo ???

 6. Tads sviests mulcibas

 7. “Jede Frau muß ihrem geliebten Führer ein Kind schenken!”

 8. Jūs ko, domājat, ka pret tiem poļu tankiem un nabaga zēniem ar vecām plintēm tev te kāds agresors cīnīsies ar to pašu! Militārs konflikts, ar kādu mūs bez apstājaS baida val;dība in masu mēdiji, ja tāds būs, nav duelis! Katrai terosistu organiz;acijai ir vismaz kaut kādas, bet raķetes, ko raidīt pretinieka zemē un ja paši neatzīstas, neviens i nepateiks, kas to izdarījis. Jūs patiešām domājat, ka būs tāds pat scenārijs kā 2. pasaules karā? Nu, mīlīši, cienījamie aizstāvji, jūs esiet naivi un jūsu aizstāvībai tādā garā nevar ticēt ne par jotu! Un zemessargi! Vai jūs kaut vai pret opavasaros tik kaitīgo zāles dedzināšanu, kaut reizi esat iestājušies? Ko tad vispār jūs varat?

 9. A kāda kādam daļa, ar ko es satiekos? Man kādam jāatskaitās, vai kā?

 10. Cik reizes tev būs jāatkārto, ka militāras krīzes gadījumā tavam vīram un dēliem būs jāaizsargā tā
  teritorija kur tu pati dzīvo un tā ģimene, kuru tu pārstāvi, nevis kāda vai citāda pseidovaldība! Vai arī lai dēli ļauj iebrucējiem tevi piesmiet un pēc tam visus apšaut, vai to tu vēlies? Situācija pasaulē un arī Latvijas pierobežā nav atkarīga no tā, ko tu gribi vai negribi, jo tu to nevari regulēt. Komentāram ir divi varianti: vai nu tu tiešām esi super naiva, vai arī tas ir kārtējais troļļa pirdiens zemessargu dārziņā. Pēc tava teksta kļūdām vairāk sliecos domāt par otro variantu.

  • Tev tas liekas normāli? Ja mans viedoklis Tev nepatīk, tad uzreiz par trolli ir jāapsaukā?! Nav vairs 20 gadsimts, kad tev būs iespēja sargāt ar plinti un nepieļaut sievas izvarošanu! Būs viens kauciens un te būs viena liela bedre. Tas bija zināms jau padomju laikos, ne par velti visā Latvijas teritorijā savulaik bija izvietotas raķešu bāzes. Te naivais sargātāj, nebūs nekāda spēlēšanās kariņos!
   Tādi deķī .. kā tu var tagad ar savu pseidodrosmi sprēgāt komentāros, bet reāli iziet tautā un pateikt kaut ko- tur tev dūšas nav.

  • Beidz fantazēt! Neviens normāls cilvēkx necīnīsies par jermķu interesēm. Līdz ko jutīsim sviluma smaku, laidīsim prom no šīs aizokeānistu kolonijas.

 11. Lai šajā valstī izdzīvotu, kaut kāda zemessardze ir jāizmirst.

 12. Es neļaušu saviem dēliem, vai vīram iet bojā aizstāvot šo pseidovaldību! Un es neesmu ne lūgusi, ne man vajag tos kanādiešus un angļus šeit- Latvijā! Kara kūrēji un tizlā valdība- tiem vajag. Es nedomāju, ka esot te nato spēkam mēs esam pasargāti, drīzāk otrādi. Ja arī te notiks cīņa, tad lielvaras jau nerēķināsies ar mums- ļautiņiem parastajiem. Pēc manām domām krievam un amerikānim ir vajadzīgs spēles lauks ārpus savām zemēm. Tas zemessargātājs pat sapirsties nepaspēs, kad būs jau uzlaists gaisā. Ne tāpēc esmu bērnus audzinājusi, lai tos izbarotu kara suņiem. Esmu pret jebkādu agresiju!

 13. Iespējams, ka tie, kas te ņirgājas par zemessardzi, ir tikai daži cilvēki, kas internetā apzināti producē un pavairo šīs jēlības, lai sabiedrībā radītu nepatiku pret zemessardzes struktūru un tā mazinātu jaunu biedru pieplūdumu. Drošības iestādēm vajadzētu papētīt, kas tās ir par adresēm.

 14. Aicinu sievietes netikties ar slimiem un aprobežotiem vīriešiem!

 15. viens akstu barsmerkaki karotaji

 16. Izskatās, ka šī kampaņa pret Zemessardzi ir labi organizēta, jo pārāk vienveidīgi komentāri un paraksti.
  Drošībnieki varēs veikt analīzi, kas aiz visa tā stāv: pašmāju valsts nīdēji vai ārzemju troļļi. Tā vairs nav
  nekāda vārda brīvība, bet atklāta zākāšanās par vienu no mūsu aizsardzības struktūrām, lai vājinātu valsts drošību. Viens no hibrīdkara elementiem.

 17. ka neviena normāla sieviete negrib ar Dubļusargiem satikties!
  Bet tas arī saprotami, ja veči spēlē kariņus smilšu kastē, kas bija jādaera 4 gadu vecumā.

 18. Es ieteiktu dāmām netikties ar militāristiem, lai kāda ranga tie arī nebūtu! Tādi ir zaudējuši visu cilvēcisko – sirdi, dvēseli un kļuvuši par robotiem, zombijiem, kaujas mašīnām…

 19. Ir zemsargs? Nav zemsargs?!? Ņe dam!

 20. Esmu LATVIETIS! Gribu iestaties Latvijas armijā (LU) vai Valsts policijas koledžā (VPK) , vai ari robežsardzes koledžā. Bet pēc likuma es nedrīkstu , jo man ir kriminālatbildība par to , ka nozāgu 5 šokolades veikalā , tad man bija 17 gadi. Tas bija sen , nebija smadzenes . Tagad man ir 20 , gribu mācīties bet likums neļauj! :@

 21. nesmu patriots un neredzu parko Atbildēt

  .. viss kas te notiek..pilniba piekritu ko raksta seit biedri no rajona!

 22. pārlieka ceniība nekad pie laba nenoved~!

 23. Nu ja, kamēr dienēsi kaut kur, tikmēr kāds cits letiņš/ne-letiņš pie dāmas tavas staigās. (:
  Nedomāju, ka kādam interesētu aizstāvēt valsti, kurā tāds bezpriģels notiek un nekas daudz nav mainījies, piedodiet, atvainojiet.
  Patriots var būt dajebkāds, bet cik ilgi cietīs tādu bezpriģelu?

 24. Baigi vajag!

 25. vEMT GRIBAS NO JUSU DEBILAS ZEMES SARDZES Nodzerusies tirlini

 26. Varbūt labāk izteikt aicinājumu pašvaldības policistiem iestāties zemessardzē un tad arī atkritīs jautājums par izdienas pensiju. Cik mums Latvijā to pašvaldības policistu ir? Statistikas nav, bet es domāju, ka Zemessardze krietni papildinātu savas rindas. Arī policistiem nāktu par labu militārā sagatavotība. Bet aicinājums tikties ar “iniciētiem vīriešiem” ir smieklīgs. Jo neprecētie kareivji ir labāk disciplinēti un labākā fiziskā formā.

 27. Lai tas krievs, Roma deg.

 28. Garīgā izaugsme caur militāro – kura mērķis mācēt nogalināt… ir aktuāli… diemžēl… bet jau pagājušais gadsimts … un vecis tur arī iesprūdis….

 29. Tas, ka šeit būtībā tiek pateikts, ka būt zemessargam nozīmē būt pārākam par citiem jau nu galīgi nemudina. Gandrīz jebkura profesija ir nepieciešama un ja nebūtu cilvēku, kas tās pārstāvētu, tad iestātos haoss. Mudināt meitenes tikties tikai ar zemessargiem? Kautko debīlāku reti kurš varētu izdomāt.

 30. da nu nahuj sito zemesardzi , nevis valsti aizstavet kads grib bet gan valdibu 😀

  • Valstī jau praktiski vairs nav ko aizsargāt,gandrīz viss jau notirgots vai likvidēts,tos galvenos izlaupītājus vēl aizsargāt-tur jau galīgi ar savu galvu jāsastrīdas.

   • tiessi taa! aizstavet te Latvijaa nav ko! privatipassumi– latvijas mezzi latvenergo ar saviem elektribas taupisanas rekjiniem,pasvaldibas iestades un vinju ierednji kur ssefi un darbinieki pelna smukas summas- tad nu lai iet zemessardze un macas kaa aizstaveet savas siltaas darba vietas!

 31. Tad sanāk, ka es ka ugunsdzēsējs glābējs, tā zemes sarga acis neesmu gana patriotisks? Riebjas lasīt šādus sūdus.

 32. 18 gadu vecumā gribēju iestāties armijā,man atbildēja ej labāk puikiņ mācies,neņemsim,nu ok.Šogad gribēju iestāties Zemessargos jo dzirdēju ka tiek dotas atlaides uz kriminālo sodāmību kura tika piemērota nosacīti un sods jau izciests vairāk kā 10 gadus atpakaļ manā gadījumā,nu tak neņēma,izbrāķēja,Esmu patriots,gribu aizstāvēt savu Valsti,bet tak neņem,ko Ulmaņa kungs ieteiktu man darīt?Nu ja neņem,lai neņem,aizsargāt Valsti nedrīkstu ar likumu.Tāda lūk mums ir situācija Valstī.

  • Labprat atdotu godu valstij, bet redziet nevar jo jauniba budams jauns un stulbs mazliet nepatiksanas iekluvu ar likumu, bet taja pat laika kad saksies kars nevienam neraustis ka sodits esi bijis iedos sauteni un aiziet kapec tada skirosana notiek? Kapec valsts nedod iespeju sevi pieradit?
   Tik blauj ka vajag cilvekus dienestam, cilveki ir kas grib dienet kautvai zs, bet nevar jo soditi…

 33. Každij shoģit s uma po svojemu. Respektīvi, man nav interese nekāda par militārām lietām. Pazīstu es daudzus zemessargus. Viņiem katru sestdienu un svētdienu jābrauc uz mācībām, vai mežā, vai kur vai citur. Es labāk šo laiku izmantoju ekskursijās.

 34. Ar valsti es saprotu sevi, savu kultūru, savas paražas, savu izpratni un visus pārējos iedzīvotājus, kuri dalās manā kultūrā, paražās un izpratnē. Latvijā ir daudz iedzīvotāji, kuriem ir krasi savādāki uzskati nekā man. Zemessardzē mūs aicina stāties dēļ augošā Krievijas drauda. Ja Krievija iebruks Latvijā, tad nedarīs to pie 2% iedzīvotāju atbalsta šai “pestīšanai”. Ja šis atbalsts būs lielāks par 40%, tad es būšu realitātē, kurā 40% Latvijas iedzīvotāju būs pārāk krasi atšķirīga izpratne. Pat, ja es būtu zemessargs un pat ja Latvija sekmīgi atvairītu Krievijas uzbrukumu un uzgavilētu, es nevarētu justies uzvarējis, jo joprojām paliktu šie 40% pārāk savādāk domājošo.
  Tādēļ arī es domāju, ka nevis karš ir risinājums bet gan savas vietas atrašana pasaulē. Ja Latvijas teritorijā dzīvojošie cilvēki nerezonē ar tavu būtību, tad nav nekas, kas tevi tur šeit palikt.

 35. Zviedru humpaļstroķis Atbildēt

  Tak tas jefiņš pats nesaprot ko runā, jebkuram tiesību zinātņu vai vēstures studentam skaidrs, ka tie stāsti par senajiem laikiem ir no konteksta izrauti un viņa rakstā izklausās pēc murgiem. Tam apdalītajam būtu jāatžem zemessarga statuss. Kur ZS vadība skatās? Tās padotais var tā pazemot visu zemessardzi ar savām stulbībām? Kauns zemessargu vietā!

 36. Kuram tas pis ?

  • es tev ari adbildesu kp ta ir tp ka vissi normali muziki saprot ka te nav ko sargat ko mes argasim valdibu deputatus tak ejat jus diir ja tautu abzog un vel kads prasa lai vinus aistav pret kauko tas ir debilismums ninavizu etu staranu

 37. Kārtējais kara kurinātājs, kas lēti izmato cilvēku patriotiskās jūtas. Diemžēl. It kā nebūtu citādi veidi, kā kalpot līdzcilvēkiem.

 38. Rīgas apgabaltiesā vakar izskatīja SIA “Ivonnas Veihertes mākslas galerijas” īpašnieces prasību pret Amerikas latvieti, bijušo “Motorolas” Baltijas pārstāvniecības vadītāju Juri Ulmani. Veiherte apsūdzēja Ulmani par 138 880 latu piesavināšanos. Tiesā tika panākts mierizlīgums — kā kompensāciju Ulmanis atdos māju Mellužos un četras gleznas.

 39. Zemessargam.lv pat mājaslapa nav nosargāta, redirektē uz kaut kādu funderful. Ja nespējat pat savu mājaslapu nosargāt, kā plānojat valsti nosargāt?

 40. tas vis ir viens liels bernu darzs

 41. paldies dievam, ka tādi ulmaņi, spolīši un citi pajolīši ir tik maz….pašapmierinieties tik veseli

 42. Kas tā pa herņu?!

 43. Ja arī es gribētu iestāties ZS,mani tāpat neviens neņemtu,tikai tāpēc kad skaitos kr.sodīts un tādu kā es ir daudz!!!

  • Jaunības dienu huligāns Atbildēt

   Same shit…jau cik gadus sola, ka mainīs likumdošanu par šo jautājumu, bet kā redzams, tā ir tukša muldēšana. Un atļaujas vēl pļūtīt, ka vajadzīgi ir visi vīrieši.

 44. Nezināju, ka Latvijā ir vairāk nekā 460 tūkst. dienesta vecumā esošu vīriešu. Tiešām kauns, ka kanādieši brauc šo inerto materiālistu masu aizstāvēt viņu pašu zemē, ja viņi paši nav spējīgi pašorganizēties. Tikai gvezt visādas muļķības. Daļa no viņiem uzrāda izteiktas nihilisma un pat debīlisma pazīmes, ja spriež pēc viņu komentāriem. Bet tādus jau arī neviens zemessardzē neaicina. Vīrietis ar politiski izmežģītām smadzenēm zemessardzei neder, tas nu ir skaidri jāpasaka visādiem daumantiem, kromiem, smieklīgiem, es, haniem un citiem, kas pat savu vārdu neraksta, jo ir visparastākie troļļi. Nu nepiesārņojiet internetu un nomierinieties, šis aicinājums uz jums neattiecas!

  • Ej debilais pirtiņā divlitrinieku pasūc un nomierinies-neviena normāli domājoša sieviete ar zemesvēzi nesalielies,tā ka vari vien pašapmierināties

 45. Ko tad Man darīt es ar savu veselību esmu brāķis nedaru armijai tad tie kuri nedienēs armijā tie ir nīkuļi nekam nederīgi ģimenes galvas kas tās pa muļķībām kurš mudaks to izdomāja.

 46. J.Ulmanis tu ahujel?

 47. Tātad mēs būsim valsts kur visi vīrieši ir zemessargi!
  Es gribu darīt to kas man patīk nevis būt morāli korumpēts!

 48. Aga dabusi formu būsi vecis!!!Tik daudz zinu kas ir zemessardzē bet tādi jefiņi!!!!No vīra tur nav ne smakas!!Trenēties vari iet uz zāli un lai ģimeni savu aizstāvētu nav jābūt nekadam militāristam!!

  • Spriežot pēc komentāriem daudziem tiešām ir kauns par savu laika pavadīšanu pie TV ekrāna ar alus pudeli rokā. Kā parasti tādās situācijās viss sākas ar noliegšanu, tad būs pārdomas par dzīvi un beigās visi tiksimies Zemessardzē.

 49. un vēl jāpiebilst, ka militārais dienests nav tikai vērst uz kara lietām vien. Zemessargi piedalās masu stihiju seku likvidēšanā, ugunsgrēku likvidēšanā, pazudušo cilvēku meklēšanā (jā arī mazo Rūdolfu meklēja daudzi cilvēki, tajā skaitā zemessargi) , es uzskatu, ka tas nav ne gods ne negods ja tu esi vai neesi zemessardzē, jo ja tev tā štelle patiks, tu atradīsu ceļu uz turieni, bet ja tevi tas vispār neintresē, tad tev tur droši vien arī nevajadzētu būt. pats galvenais, lai mēs krīzes situācija nezaudētu viens otra plecu un turētos kopā kā tauta.

 50. tiem visiem kas saka, ka laika nav priekš zemessardzes, jo jābaro gimene un ir jāstrādā… tas viss ir pufelis,un lēta atruna
  isā skaidrojumā, zemesardze ir militārais dienests kas balstās uz brīvprātības principa.
  zemessardzes apmācībās piedalās visi civilie iedzīvotāji, tas ir – visi normālu darbu strādājošie cilvēki (ārsti,studenti galdnieki, celtnieki, IT speciālisti..) kas no sava brīvā laika piedalās apmācībās.
  zemessardze nav darbs (pilna laika) bet gan apmācības reizi vai divas reizes mēnesī (atkarībā no bataljona gada grafika, mācībā plāna, utt)
  protams vienmēr ir rīvēšanās starp darbinieku un darba devēju, vai viņš laidīs uz apmācībām utt. bet jau kādu laiku ir stājies spēkā likums kas nosaka, ka darba devējam ir jādod iespēja savam darbiniekam apmeklēt zemessardzes mācības.
  un ja kāds saka ka tā ir tukša darba diena (naudu nenopelnīs) tad par katru zemessardzes dienu ko apmeklēs zemessargs saņem kompensāciju (atkarībā no izdienas un pakāpes)

  • Paldies, Lauri par sakarīgo paskaidrojumu un atbildi. Lasot komentārus, man likās, ka vairākiem ir samērā tukšas bezmērķīgas dzīves. Tas liecina, ka viņiem trūkst dzīves jēgas. Vīrietim vajadzētu just lepnumu, ja spēj aizstāvēt savu ģimeni, savus tuviniekus. Brīvajā pasaulē daudzās zemēs tas ir pagodinājums sastāvēt brīvprātīgo organizācijās kā piemēram ASV: daudzās pilsētās ugunsdzēsēji, National Guard, Salvation Army, u.t.t. Varbūt kādam ir kāds atalgojums, bet viņi ir allaž gatavi, fiziski spējīgi palīdzēt, ja rodās kāda dabas, jeb ļaundabīga krīze. Nav jau jābūt kara uzbrukumam. Lielākā daļa sievietes uzticās vīrietim, kurš spēj aizstāvēt sevi un citus. Neviena sieviete nevēlās ‘lupatu’. Arī, sievietes iemācās, kā pasargāt sevi un savu ģimeni. Paldies, Juri!

 51. “Armija romiešu acīs nebija apgrūtinājums, bet iespēja pierādīt sevi citu pilsoņu acīs.” – un mēs atceramies, kas ar Romu notika….

 52. O, izskatās, ka kādam tas, kas dirsā, tas,arī galvā ticis.

 53. Ha ha zemesardze? Jus ar kuru galu domajat? Nauda japelna, mani sapni japiepilda un suns jabaro, par sievu jarupejas un maja sava jabuve. Kada zemesardze? Reali esat, jamacas un jastrada! Nav lqika bulshitu dzit pa pasauli, zemesardze manus bernus baros? Zemesardze manus sapnus nopirks?

  • Krists
   Klau, Tu reali mani sasmidinaji. Es ka zemessargs, nu jau nedaudz vairak ka gadu. Man sava firma, sieva, berns, maju jau buveju, celjoju apkart pasaulei, daru visu kas patik, laiks pietiek visam. Atrunas ir tikkai glevuliem un nelaimes putniem. Iesaku staties ZS, pozitiva gaisotne un vienots speks, aizstavet savu zemi un nevis Politiskos klaunus(vinjus pirmajas rindas).

 54. Visi nevar būt zemessargi, mums vajag arī, ārstus, galdniekus, celtniekus, IT speciālistus utt., un tas zemteksts, ka vīrietis ir tikai tas, kurš armijā ir smieklīgs. Daudzi, protams,ne visi, uz turieni dodas tikai tāpēc, ka netika vai zināja, ka netiks augstskolā.

 55. Hans, to tu par sevi? 100% patiesība!

 56. Viena rieva un tā pati *irsā!

 57. Varbūt rīkoties pēc friču parauga? Tos kurus izbrāķē zemessardze veselības dēļ,vnk noindēt vai nošaut? Ne jau visi ir gļēvuļi,pļēguri vai lupatas. Ko tad darīt ja netieku Latvijas landesvērā?

 58. Levitāns atradies Atbildēt

  Vēl viens trollis uzradies! Stukaču pēctečiem un visiem vaimanātājiem zemessardze ļoti nepatīk, jo
  taisīt visādas nekārtības un tračus valstī viņi neļaus, bet noliks pie vietas. Tāpēc arī tik liela nepatika un klaigāšana!

  • Nesapņo 🙂 Noliks pie vietas tikai tādā gadījumā, ja pavēle nāks no augšas.
   Kā ir ar tām pavēlēm no augšas, tālu vēsturē nav jāskatās. Spēks ir, pavēļu nav, dzimteni atdodam…

 59. Maršēt apnika, nolēmi padrātēties, bet militarizētā Loha statuss neļauj? Domaji but kruts rikšojot apkārt zemessardzes formā, bet tāpēc, ka esi lohs uz tevi neskatās? Pardon, ZS mudak, sievietēm ir savs vērtēšanas kritērijs un uz mudaku ar biksēs salaistu ZS formas džemperi viņas parasti neskatās! Samierinies ar faktu, Paramilitarizētais tirliņāzi!

 60. to īsts Patriots... Atbildēt

  Ja esi gājis skolā, tad vispirms atrodi savās smadzenēs “valsts” jēdzienu. Ja nevari, tad es tev palīdzēšu.” Valsts ir sabiedrības organizācijas veids ar leģitīmas varas monopolu pār NOTEIKTU TERITORIJU”. Nu lūk, tad šīs “noteiktās teritorijas” piederīgie jeb sabiedrība, kur dzīvo viņu ģimenes un viņi paši arī aizsargās šo teritoriju. Ne jau kādu politisko vai ideoloģisko varu aizsargās, bet teritoriju, kur dzīvojuši viņu senči un dzīvo viņi paši, jo tā ir viņu valsts. Politiskās varas nāk un iet, bet valsts ar savu teritoriju paliek un tā ir jāaizsargā neatkarīgi no taviem uzskatiem, ja kāds grib tev to atņemt. Vai to tik grūti saprast ? Tā nevajag putrot jēdzienus!

 61. Nepilsoņus neņem zemessardze:( bet kādā Dvinska Tautu Republikā pat aicinās..

 62. Nu redziet, kāda histērija sacelta pret zemessardzi! Tie visi ir Kremļa troļļi. Es neaizsargāšu to un šito,
  nesargāšu deputātus, ierēdņus, valdību! Šie idioti jau nav spējīgi saprast, ka zemessardze aizsargā savu valsti, savu sētu un savu ģimeni, nevis konkrētus cilvēkus. Zemessardze ir reāls spēks, tāpēc arī tas lielais troksnis te sacelts. Tie visi bļāvēji “pret” ir vienīgi mutes bajāri, kas pie pirmā šāviena laidīsies krūmos. Jūs esat pārpratuši! Jura Ulmaņa aicinājums nav domāts jums, troļļiem, bet īstiem vīriem un sievām, kam Latvija ir tēvu zeme un vienīgā dzimtene. Tāpēc viņiem ir ko aizsargāt un viņi to arī darīs!

  • īsts Patriots Panorāmai netic Atbildēt

   Arvīd, atrodi un parādi to “valsti” Latviju, kurā suverēnā vara pieder Latvijas tautai. Tad parādi, kāda tai “valstij” pozitīva saistība ar Latvijas tautām. Tad pienāc aicināt vēlreiz.

   Es netaisos ar spēku aizstāvēt ES plānošanas reģionu vai NATO poligonu, kas nodrošina Latvijas tautas izmiršanu un izkliedēšanu. Jo pārāk daudz dažādu panorāmas idiotu būs pretī kaujas ceļā uz Briseli… Lai panorāmas idioti Briseles apkārtnē pa priekšu aplaužas ar merķeles dēliem, tad valsti pie Baltijas jūras bez ieročiem pacelsim.

 63. Nu vai ziniet,varat domāt,ko vēlaties,bet savu vīru zem tankiem sūtīt nenāk ne prātā.

 64. Bijušais zemessargs Atbildēt

  Ko tu,idiņ-zemessarg taisies sargāt.Deputātus,kasd tev d1rš virsū,ierēdņus,kas no tevis sūc asinis,vid un pārējos.Preža kancelejas darbiniekus,kuri uzšpļau tautai un palielina sev algas par 600eur.

 65. Hahaha… 😀 Tu esi kā minimums smieklīgs.
  Man ir bezgala daudz argumentu lai nestātos zemes sardzē. Un pirmais no tiem ir – valdība nav ieinteresēta valsts identitātes saglabāšanā. Tas farss kas maļās presē, tas kā minimums ir buļa šits.
  Pasakās mums no bērnu kājas mācīja, ka virspavēlnieki pirmie metās kaujā, un tā iedvesmo pārējos. Mūsu laikā virspavēlnieki dzen postā visus pārējos bālģīmjus, un paši tajā laikā meklē biļetes uz tuvāko reisu lai notītos no valsts. Vot tā ir patiesā situācija. Un ja tie kas atbild par tautu dara visu lai to iznīcinātu, tad kāda h pēc man vai vel kādam vajadzētu aizstāvēt valsti, ja tie kam tas būtu jādara 1) to nedara.
  Vai varbūt par vīrieti ar kuru dāmām vērts tikties padara smagās fiziskās armijas aktivitātes? Varu apbēdināt, bet jebkurš vidusmēra sdportists nosvīstās pa vienu treniņu vairāk nekā viss bataljons kopā ņemts. Vai varbūt paklausība komandierim? Cilvēkam ar savu galvu uz pleciem nav jākļūst par cita kalpu. Protams ja viņam galva nav, un viņš dzīvo no komandām vien, tad armija būs īstā vieta.
  Kautkad gribēju iet uz Liepājas SUVu, bet tad viens no čomiem izstāstīja realitāti, kā algotā armijā attiecās pret padotajiem. Sapratu, ka tas viss paclātais fufelis kuru maļ “īstie vīri” ir nekas vairāk kā fufelis.
  Ja mums ir algotņu armija, tad miera laikā viņi saņem krietni lielākas algas nekā parasts mirstīgais. Un kad pienāks kara laiki, vai tad tie nebūs tie kuriem tā miera laika alga būs jāatstrādā? Pamēģini sportistu nolikt blakus parastam pilsonim, un ar pirmo piegājienu uzmini, kurš gūs uzvaru?
  Taka ja algotņiem maksā par valsts aizsardzību, tad lai arī ir gatavi tās vārdā mirt. Jo parasts pilsonis kara laukā ir lielgabala gaļa bez izredzēm izdzīvot.
  Ja Juris Ulamnis nezin kas ir īsts vīrietis, tad pāris vārdos izstāstīšu. Tas nav atsaldēts d.jobs, bet gan cilvēks kurš uzgrūžot bērnu, sievu nepamet, bet turpina rūpēties līdz dzīves beigām. Vīrietis ir tas, kas darīs visu iespējamo lai pasargātu savu ģimeni un tuviniekus. Un ja vajadzēs tad notīsies uz citu valsti, tik tāpēc lai viņiem būtu labi. Vīrietis ir tas, kas savus bērnus izaudzinās nevis par maukām un jākļiem, bet par lādzīgiem cilvēkiem.
  Taka, tas ka armija čali ar riekstiem padara par vīrieti… 😀 tas ir fufelis. Iespējams kaukādu pārdomu nenobriedušā prātā ieviesīs. Sabiedrībā vienmēr ir savs procents ar visdažādāko cilvēku raksturiem. Vienmēr būs cilvēki, kas domās ka armija ir vienīgais ceļš dzīvē, un vienmēr būs tādi kā es. Un vienmēr būs tādi, kas pļūtīs pa taisno tautai mutē un sauks sevi par patriotiem.
  Biju uzdevies ar jautājumu, vai es esmu patriots. Man liekas ka nē, bet padomājot kārtīgāk, tas ka joprojam esmu šeit, strādāju, maksāju nodokļus, uzturu biznesu, norāda tik uz to ka nebūdams latvietis esmu krietni lielāks Latvijas patriots nekā tie latvieši kas dzied tautas dziesmas kautkur neLatvijā un sauc sevi par latviešiem.
  Stulbs cilvēks ir tas cilvēks kas nav savā vietā. Bruģētājs arī var būt savas lietas eksperts, bez izglītības, bez citām iemaņām, bet ja viņš savu darbu dara ideāli, tad viņš pats kļūst ideāls. Bet ja cilvēks (kā mūsu politiķi, kurus ievēlējusi tauta) bāž savu tizlo degunu tur kur viņam poņas nav, tad viņš vienkārši ir neveiksminieks un neaptēsts kretīns. Jo ja ne politiķa (muldētāja) karjera, tad visticamāk viņš būtu kautkur pie bomāriem.
  Taka Juri, dāmas tāpat tiksies ar ko sagribēs, bet gudrās dāmas izvērtēs situāciju, un ar potenciālo līķi netiksies. 😉 Jo labāk dzīvs parastais nekā miris varonis.

 66. Tjipa: lūzeri, ejiet uz zemessardzi! Militāru ancuku dabūsiet – krutāki izskatīsieties, varbūt pat kāda meiča uzmanību pievērsīs! 😀

 67. Jo jāvairojās tikai zombētiem bezsmadzeņu radījumiem kas pilda pavēles. Aicinu dāmas netikties ar vīrieti kas klausa pavēlēm, jo tā ir tikai parasta lupata.

 68. Es aicinātu, dāmas, jauniešus un vīrus nepakļauties aizokēāna militāristu izraisītajai histērijai un pilnībā ignorēt militāristu trokošanu. Jo mazāk iesaistīsieties viņu provokācijās, jo mierīgāk dzīvosim, jo aizokeāna kūdītāji redzēs, ka tauta nepakļaujas viņu kara politikai.

  • Man patīk Tavs komentārs, un jūtu ka visai saprātīgajai Latvijai arī. Vienīgais kam nepatīk ir Jurim Ulmanim.

  • Lieliskākais,saprātīgākais komentārs no visiem.Pilnīgi ignorēt visus aicinājumus uz zemessardzi,uz armijas rindām un uz jebkuru militāro nozari.Tas viss ir tikai provokatīva izaicināšana,cilvēkos aizdomu,trauksmes sajūtas radīšana.Lai politiķi,valdība,prezidents liek mieru mierīgajai tautai.Tauta pārāk daudz ir zaudējusi par stāvēšanu uz barikādēm,vairāk neies.

 69. Es aicinu Dāmas nesatikties ar zagļiem, blēžiem, tādiem, kuri pamet likteņa varā 3 ārlaulības bērnus un izplata STS

 70. Dude’s a moron.

 71. Es aicinu Dāmas nesatikties ar zagļiem, blēžiem, tādiem, kuri pamet likteņa varā 3 ārlaulības bērnus un izplata STS Atbildēt

  Asie zobiņi

 72. Es piedāvāju dāmām nesatikties ar zagļiem, afēristiem, tādiem kuru nerūpējās par saviem pamest āķiem ārlaulības bērniem un STS izplatītājiem Atbildēt

  Asie zobiņi

 73. īsts Patriots Panorāmai netic Atbildēt

  Pārāk daudz ūdens, lai tā būtu taisnība.

  Zemessardze kā NATO patronu pienesēja karā pret … Krieviju? Irānu? Ķīnu? Kādēļ zemessargi stāv plecu pie pleca ar okupantiem no Kanādas? Jo katrs abruņots svešas zemes karavīrs manā valstī ir okupants. Man nav sastības ar valdības padošanos 2004. gadā. Un es nedevu valdībai pilnvarojumu padoties NATO! Okupanti arī mēdz riskēt ar dzīvībām. Afganistānā, Irākā, Lībijā riskē. Sīrijā zem svešiem karogiem riskē.

  Varbūt nāksies iet “mežabrāļos”, bet “šucmaņos” no brīva prāta neiešu.

 74. Uzmanību! Uzmanību! Zemessardzē pieteicies Ontūns Mazpusāns. Esot apnicis , ka neviens viņa peršas neņemot par pilnu, gribot pretendēt uz ZS dzejnieka 1. numuru un pie reizes uzlabošot arī savas vīrietības īpašības! Tikai nezinot, vai konkursu izturēšot, jo tur esot jāmāk ar stroķi apieties, bet viņa pamatnodarbošanās esot tieksme daudz un nesakarīgi muldēt. Laikam jau bez nopietnas psihiatra pārbaudes neiztikšot.

  • Ontūns Mazpusāns© (lit.pseid.) Atbildēt

   ;)))

   “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
   / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

   =======

   Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

   Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” 😉

 75. Domāju, ka fiziskie treniņi uzlabo arī vīrišķību, jo sievietēm nepatīk vīrieši – vaimanātāji. Bet tādu tagad ir vairākums, jo mēs to meldiņu no viņiem dzirdam visur – viss slikti, slikti, slikti! Tas tāpēc, ka daudzi vīrieši, kuri sēž kantoros pie datoriem vai sēž pie alus pudeles, vai spēlē spēlītes savos telefonos ir vienkārši feminizējušies un viņu vienīgais vīrieša atribūts ir bikses kājās un noauguši, nekopti bārdas rugāji. Viņi nezina, kas ir grūtības. Viņi nav spējīgi aizsargāt paši sevi, kur nu vēl kādu citu, tāpēc arī tie komentāri par bēgšanu krīzes gadījumā. To rāda fiziskās gatavības rādītāji gan skolās, gan uzņemot dienestā. Toties labi apguvuši māku braukt ar muti un visu kritizēt, bet ja kas, tad laisties lapās… Domāju, ka ZS var šīs negācijas kaut nedaudz labot un rakstam nav ne vainas.

 76. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))

  Ir sacīts: “Tautai, kura nezina vai pat ignorē savu pagātni, NAV nākotnes.”

  Un, arī: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014.): “Latviešu vienkāršā tauta („bāleliņi”) nav kara izraisītāji. Folklora liecina, ka kara iniciatīva nav latviešu „bāleliņu” prioritāte. Karš nav latviešu „bāleliņu” kaislība. Latviešu „bāleliņi” nav kara fani. Karu vienmēr izraisa svešzemju kungi un pašmāju „bajāri”, kuri karadarbībā iepin arī „bāleliņus”: „Kungi, karu sacēluši,/Sauca manus bāleliņus”; „Par kungiem, bajāriem/Mans bāliņš karā jāja”. Folkloras virtuālā kara poētika turpinās šodienas reālajā kara poētikā. Arī šodien pie mums par karu prātuļo vienīgi „bajāri” – valdošās kliķes atsevišķi cilvēciski neadekvāti tipi, no kuriem lielākā daļa garīgo un fizisko defektu dēļ paši nemaz nav derīgi militārajam dienestam.” … (cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, aktuālā publikācija “Vara bungu rībināšana un sociālā ekoloģija. Pirmā eseja.”, 15.11.2014., publikācija w-bedrē PIETIRST-com)
  —–
  Mediju ziņa (2008.): “Parlamenta deputāti varēs dienēt Zemessardzē, un tas neradīs interešu konfliktu”, paredzot šīs valsts saeimas “mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā” funkcinējošo “tautas kalpu” sagatavotie grozījumi likumā «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā». Šādas izmaiņas likumā Zemessardzei ļaušot “vispusīgāk izmantot deputātu profesionālo pieredzi aizsardzības jomā”…
  —–
  .
  “Div’ dūjiņas ‘jālaiž gaisā’!…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 22.12.2008., Nr.6. )
  .
  ‘Bliež pa pogām’ “deputāti” ~
  ‘Ziepēšoties’ “viedie” prāti,
  “Kara kalpos” ‘pierakstīties’:
  Militāri “izpildīties”…

  ‘Tausta stroķus pastalnieki’:
  “Muļķu Zemei “trieciennieki”,
  Vajadzīgi, ‘biezā slānī’ ~
  “Pūlis” SILI ‘baigi gānī’!…”
  .
  ‘naftas pāķi kedas šņorē’ ~
  Sen šiem ‘biedrs’ Hūte ‘borē’:
  “Vara jānosargā “valstī”!!!
  Atbildīgie – ‘SILES balsti’.”
  .
  Siksnās ‘taukmūļi žmiedz’ rumpjus:
  “Apkarosim ‘bauru’ dumpjus,
  Kad šie ATKAL kādu “shēmu”,
  Gribēs “apcelt” ‘ne pa tēmu’!…”
  .
  ‘svētceļnieki’ formas ‘pletē’:
  “Ja būs “vaukšķi” ‘jānozvetē’ ~
  Mēs tak’ nepaliksim malā:
  “Svēta” lieta, galu galā!!!…”
  .
  Oponenti ‘ziņģē’ dziesmu:
  “PatrEJotiskuma liesmu,
  Kursim “valstī” – lai nav ‘drūmi’,
  Kad ‘grauž ačas’ krīzes “dūmi”!…”
  .
  ‘kreisie biedri vālē’ maršu:
  “Kā var aizmirst ‘grečkas’ garšu,
  Garnizona ‘kuhņā rītu’ ~
  Ar ‘tušonku’ “aizdarītu”!…”

  “tautas kalpi” ‘stroķus pucē’:
  “Drīz būs Muļķu Zeme ‘šmucē’ ~
  Tukšā SILE žūst un plaisā:
  Div’ dūjiņas ‘jālaiž gaisā’!…”
  .
  ‘SILES korpuss’, sviedriem… (“sejās”),
  ‘Mīca… (“rumpjus”) galifejās’:
  “Šveika mantiniekus” spēlēs,
  Muļķu Zemes treknās dēles?…

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 77. Pareizs raksts ! Jā eju ”ZS”’tikai proces ir 2 virzienu. Pirmais ,iestāties. Otrais, redzēt virtuvi. Tālāk paužu savu skarbo domu. Brīvprātīgo aizsardzības struktūras ZS ,Kaitselitt, NG utt. balstas uz valsts pilsoņiem- patriotiem. Skaitliskā problēma ,tehniskā un praktiskā. Dotajā momentā pastāv -Tehniskā. Valsts pauž aktīvi un pasīvi pauž tautā vēsti -tā nevēlas lielāku ZS ! Vai tiešām ? Ja šodien ZS nevar apaut ,apģērbt un ekipēt atbilstoši valsts Floras apvidus krāsai ,apbruņot (tas ir netikai plintes) un kur nu vel bruņtransports tiem pašiem 9000 ZS karēvjiem,tad jajautā Ko darīs ja ZS ierindā atnāks Papildus 10.000-15,000 ? Ko darīs ar 24,000 ZS aktīvās ierindas karēvjiem ? KO ,lūdzu ? Saprotu ka 9000 ZS ir stipri ,stipri ,stipri Pamaz .Turklāt no 9000 pastāv augstākās gatavības ZS spēki ar apt. 6 rotām (600-700 karēju ). Tad nu cilvēks atnāk un trenējas ,bet arī redz valsts attieksmi pret ZS . Cilvēki klausās ikgadējās 11 un 18 novembrī ZS veltītās patētiskās runās ,bet ikdienā ,kā Karēvis neredz DARBUS kuri stiprinātu ZS aizsardzības potencionālu .Tie laiki un arī latviešu skaits nav tik liels lai skrietu ar karēvju masu uz krieveļu tankiem….Tāda lūk tā patiesība ! Vai ZS Bataljonos ir prettanku ieroči izņemot Kārli Gustavu Mk2 ? Ja rūpētos par ZS tad būtu no frančiem ,Serbiem iepirkuši vienkāršu lētu 600m domātu ERIX utt. utl. Atbildē aptuveni ar šādu saturu ZS necīnīsies ar bruņtehniku bet ar kājiniekiem ! Tad varbūt ZS – bruņvestu komplektus ? Nē mums kājām un pa mežiem ,tad varbūt ZS ir izlūk -desanta -diversiju vienības ? Nē ! Tad kas ir ZS ? Vai snaiper ieroči IR? Nē trenējieties ar Gaisenēm ,tipa NARCO mafijas bosus šujiet ! Attieksme ,dārgi nosauc 30.000 $ par kompleksu ! Jā ,bet nevajag neēsam jau tuksnešu valsts ar 5000-12.000 m klajumiem ! Tikai 550m-700m M21 var M14A3 ar 3000$ tēmeklis 1000$ utt. NEbeidzamais NEmotivātors !

 78. Nodrošiniet no sākuma esošajiem ZS pietiekamu ekipējumu un tad saucat vēl. Mums piemēram pat woodland formas vispār nepiešķīra, jo nav. Bet Latvijā pikselis ir pilnīgi nevajadzīgs, nekam nederīgs. Pareizāk sakot – tieši zemessarga pozīciju nododošs ekipējums.

 79. Valmierietis - ek. Atbildēt

  LIELS, LIELS PALDIES šim Latvijas zemessargam un PATRIOTAM (ar LIELO burtu) par šo
  rakstu un aicinājumu ! Visiem kam tas domāts, ieteiktu sekot šim DRAUDZĪGAM aicinājumam !!!!!

  Valmierietis

 80. Par Ilvesa teikto – patiesi. Bet ko aizsargās zemessargi? – demokrātiskās vērtības??? paiderastus, minoritātes, oligarhu rebes, … Paturpiniet, ja maldos. Mūsu jauniešus kā lielgabalgaļu sūtīs uz visām pusēm. Bet kurš dzīvos un strādās Latvijas tautsaimniecībā? Aizstāvēsiet demoklrātiski ievēlēto valdību? To, kura nākošā dienā pēc vēlēšanām sev paceļ algas ar teikumu – tauta, savelciet jostas. Valdība darbojas PRET tautas interesēm, bet jauniešiem – nenobriedušiem prātiem – iezombēs, ka jākaro pret tautu. Ejiet ratā.

 81. Man patik raksts

Draugiem Facebook Twitter Google+