Foto: LETA

Aicina dāvināt brīvprātīgā laiku Latvijas simtgadei 0

Šodien atklāta Latvijas simtgades piederības zīme un sākusi darboties digitāla platforma lv100.lv, kurā ikviens aicināts dāvināt savu brīvprātīgā laiku Latvijas valsts simtgadei, portālam LA.lv pavēstīja KM sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?
Lasīt citas ziņas

Vietnē, aizpildot vieglu un atraktīvu testu, katram ir iespēja iesaistīties simtgades sagatavošanas procesā. Norādot veltītā laika apjomu, sev tuvākās prasmes un vietu Latvijas teritorijā, digitālā platforma piedāvā vienu no pieciem rīcības virzieniem, kurā veltīt savu laiku Latvijas simtgadei vai brīvprātīgi iesaistīties simtgades pasākumos turpmākajos gados. “Dāvinātās stundas ir kā apņemšanās turpmāk nebūt vērotājam, bet darītājam,” norāda Vizule.

Dāvinātās stundas tiks apkopotas un sistematizētas īpašā digitālā laika bankā. Ar laiku, simtgades digitālajai platformai attīstoties, katrs, kurš būs dāvinājis savu laiku tiks aicināts brīvprātīgi iesaistīties simtgades pasākumu sagatavošanā vai norisē atkarībā no testā izvēlētās darbības jomas – kā digitālais palīgs, spēka mitriķis, koordinators, vēstnesis vai radošais palīgs. Uzaicinājumu līdzdarboties dāvinātāji saņems uz norādīto e-pastu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā pirmie savu brīvprātīgo laiku dāvināja kultūras ministre Dace Melbārde, ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta un Latvijas Radio 4 žurnāliste Tatjana Zandersone.

“Vēlos visus sirsnīgi apsveikt valsts svētkos! Šis ir vispiemērotākais brīdis atskatīties, ko esam paveikuši, gatavojoties vēl lielākam notikumam – Latvijas valsts simtgadei, kuru veidosim visi kopā. Francijas notikumu konteksts, protams, liek skatīties uz gaidāmajām svinībām, daudz vairāk domājot par sabiedrības noskaņojumu, sabiedrības saliedētību. Svarīgi, lai cilvēki paši uzņemtos iniciatīvu un atbildību par savas valsts nākotni, jo piederības sajūtu visvairāk veicina aktīva iesaistīšanās valsts veidošanā. Tāpēc Latvijas simtgades programmu redzam kā atvērtu ietvaru, kurā definēti mērķi un uzdevumi, bet kura vienlaikus iedvesmos Latvijas iedzīvotājus nākt ar savām idejām, priekšlikumiem un dāvanām Latvijai,” atzīmē Dace Melbārde.

“Dzimšanas diena ir arī tad, a to svin valsts. Varam ļaut, lai jubilārs vienatnē organizē, cienā, izklaidē, bet varam būt arī labi draugi un palīdzēt iepriecināt Latviju simtgadē! Lai radītu sajūtu par personiskiem svētkiem, aicinām cilvēkus līdzdarboties un gūt baudu no gatavošanās tiem. Tā ir brīvprātīga laika platforma sabiedriskajā medijā kopējo svētku sagatavošanai. Brīvprātīgās stundas tiks savāktas kopā un rezultātā uzdāvināsim Latvijai vismaz vēl vienu simtgadi,” stāsta Latvijas Radio radošā direktore Una Rozenbauma.

“Platforma turpmāk kalpos arī kā pastāvīgs saziņas veids starp sabiedrību un simtgades organizatoriem. Tā ar laiku tiks papildināta ar plānotajiem pasākumiem, pilnveidojot ziņu bāzi un izveidojot simtgades pasākumu kalendāru,” papildina KM Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja Linda Pavļuta.

Vietne lv100.lv izveidota, sadarbojoties Kultūras ministrijai un Latvijas sabiedriskajiem medijiem – Latvijas Radio, Latvijas Televīzijai un Latvijas sabiedrisko mediju portālam lsm.lv.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.