Ekonomika
Darbs un nauda

Aicina deputātus virzīt Satversmei atbilstošu priekšlikumu piemaksai par pirmajām virsstundām0


Jānis Endziņš
Jānis Endziņš
Foto – Karīna Miezāja

Biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) atkārtoti aicina esošos deputātus virzīt Satversmei atbilstošu, konkurētspējīgu un darba devēju un nodarbināto intereses aizsargājošu regulējumu par virsstundu piemaksu 50% jeb samaksu 150% apmērā par pirmajām divām virsstundām dienā visās tautsaimniecības nozarēs.

Šādu priekšlikumu Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā bija iesniegusi LTRK un trešajā lasījumā līdzvērtīgu rosinājumu virzīja arī Saeimas deputāts Edgars Putra.

LTRK jau iepriekš norādīja, ka neatbalsta Ekonomikas ministrijas iesniegto un Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sākotnēji virzīto ieceri noteikt 50% piemaksu par visām virsstundām neierobežotā apmērā tikai nozarēs, kurās noslēgta ģenerālvienošanās.

Tāpēc, ka šāds regulējums gan pēc LTRK, gan Saeimas Juridiskā biroja, LR Tiesībsarga un Ārvalstu Investoru padomes (FICIL) atzinuma satur būtiskus konstitucionālo tiesību riskus.

Priekšlikums trešajā lasījumā skatīts 17.oktobrī notikušajā Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē, kā rezultātā lemts jautājumu par grozījumiem Darba likumā atlikt līdz nākamajai sanāksmei, pēc tam to virzot balsojumam esošās Saeimas sasaukuma pēdējā sēdē.

LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš pauž neizpratni par to, vai deputāti tiešām pēdējās dienās steigs pieņemt Satversmei neatbilstošus grozījumus Darba likumā, vai tomēr uzklausīs un atbalstīs LTRK, FICIL, LR Tiesībsarga un Saeimas Juridiskā biroja viedokļus.

“Uzskatām, ka iesniegtais precizētais priekšlikums sekmētu faktisku virsstundu uzrādīšanu, ēnu ekonomikas mazināšanu un konkurētspējas veicināšanu, kā arī būtu tiesiski korekts un atbilstošs Satversmei un vienlaikus aizstāvētu gan mazo un vidējo uzņēmumu, gan darbinieku intereses visās nozarēs,” norāda J.Endziņš.

Viņš piebilst, ka tas radītu iespēju visiem darbiniekiem saņemt taisnīgu darba samaksu, savukārt valstij iekasēt tai pienākošos nodokļus.

Ārvalstu investoru padome Latvijā (FICIL), pozitīvi vērtējot LTRK iesniegto priekšlikumu, savā vēstulē atbildīgajai komisijai norādīja, ka, pieņemot LTRK piedāvāto regulējumu, Latvija būtiski tuvinātos to valstu regulējumam, ar kurām tieši konkurējam investīciju piesaistē.

Vienlaikus sūtot arī pozitīvu signālu par valsts gatavību ieklausīties uzņēmēju viedoklī par tirgus vajadzībām un spert aktīvus soļus, lai samazinātu novēroto virsstundu darba neuzskaitīšanu, kas uzņēmējiem rada nevienlīdzīgas konkurences apstākļus.

Saistītie raksti

LTRK ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi.

Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 2400 individuāli biedri un vairāk nekā 60 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2016.gadā pārsniedza 13,6 miljardus eiro.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Izstrādātā garantēto atlīdzību izmaksu kārtība pensionāriem esot nesaprotama 1
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
No Liepājas eksportē šosezon pirmos 60 tūkstošus tonnu kviešu
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
“PNB bankas” maksātnespējas pieteikumu tiesa aiz slēgtām durvīm skatīs augusta beigās
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Ekonomika
VIDEO: Alga līdz pat 10 000 eiro mēnesī. Sludinājumos atklāj, cik strauji uzlekušas algas Latvijā
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Slimnīca nāk klajā ar izmeklēšanā secināto par smagi piekauto krāslavieti, kurš mira slimnīcā
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Tas ir krājies gadus divus un vairāk.” Ozolnieki lūdz novirzīt lidmašīnu ceļus
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš sasniedz pusfinālu
4 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijai tuvojas anticiklona centrs. Jaunākā laika prognoze svētdienai
7 stundas