×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
25. jūnijs, 2015
Drukāt

Aicina diksilenda festivāls Umurgā (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Limbažu novada Umurgā 27. jūnijā jau ceturto reizi notiks Starptautiskais diksilendu festivāls “Umurga 2015”, kas pulcēs ne tikai pašmāju diksilenda mūzikas draugus, bet arī viesmāksliniekus no Čehijas – “Pilsner Jazz Band”.

Festivāla ietvaros paredzēti divi koncerti, kuros džeza mūzikas atzara diksilenda žanrā muzicēs sešas muzikālas apvienības no Latvijas, kā arī festivāla īpašie viesi – “Pilsner Jazz Band” no Čehijas. Festivāla uzdevums ir veicināt metāla pūšaminstrumentu popularitāti Latvijā un diksilenda kā ansambļa veida un mūzikas stila popularizēšanu.

Kas tad ir diksilends? “Diksilends ir viens no klasiskā džeza stiliem, kas radies ASV baltādaino mūziķu vidū 19. gadsimta beigās. To parasti spēlē neliels izpildītāju ansamblis, un repertuāru veido populāru dziesmu tēmas, bet improvizācijas pamatā ir harmonija. Klasiskajā sešu instrumentu diksilendā tiek izmantota klarnete, trompete, trombons, tuba, sitamie instrumenti, bandžo vai klavieres, taču nereti šo sastāvu papildina arī vokāls. Citviet pasaulē, īpaši ASV, diksilenda festivāli tiek rīkoti bieži, tie ir populāri un plaši apmeklēti,” paskaidro festivāla producents un populārās kantri grupas “Apvedceļš” basģitārists Armands Leimanis. Savukārt klarnetists un “Sapņu komandas” vadītājs Indriķis Veitners par diksilends aizsākumiem teic: “Diksilends radās kā pūtēju orķestru gājieni pēc dievkalpojumiem svētdienās Ņūorleānā. Dievkalpojums ir beidzies, visi ir ļoti priecīgi un visi dodas tālāk, tā teikt, uz klubu svinēt svētdienu.”

Festivāla dienas koncertā uzstāsies vietēja mēroga profesionālu mūziķu un mūzikas studentu apvienības – “Dixie Sigulda” no Siguldas, “All Remember” no Salacgrīvas un Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas jeb “Melngaiļskolas Bigband” combo sastāvs no Liepājas. “Dienas koncerts ir bez maksas. Līdz ar to jebkurš, kurš nezina, kas ir diksilends, kurš baidās no šā drausmīgā vārda, var atnākt un paklausīties. Ja iepatīkas, un es neticu, ka var neiepatikties, noteikti iepatiksies, tad var nākt uz vakara maksas koncertu, kur būs ārzemju viesi,” teic A. Leimanis. Savukārt vakara koncertā varēs baudīt “Sunny Groove Dixie” un “Sapņu komandas” no Rīgas, ka arī Čehijas grupas “Pilsner Jazz Band” uzstāšanos. Festivāla noslēguma ballē dejas spēlēs “Rumbas kvartets” no Kuldīgas.

Starptautiskajā diksilendu festivālā četru gadu laikā piedalījušies mūziķi gan no Latvijas, gan ārvalstīm. Klausītājus iepriekšējos gados priecēja diksilendi no Krievijas, Lietuvas, Zviedrijas un Čehijas. Diksilendu festivāla idejas autori Jānis Retenais un A. Leimanis 2012. gadā realizēja sen lolotu ideju par diksilenda mūzikas popularizēšanu, kā iespaidā radās pirmais diksilendu mūzikas festivāls Baltijā. “Priecājamies, ka festivāls šogad notiks jau ceturto reizi, un liels paldies jāsaka Limbažu novada pašvaldībai par atbalstu tā organizēšanā. No sirds ceram, ka festivāla piecgadi varēsim rīkot vēl vērienīgāku,” atklāj A. Leimanis.

Varbūt noder!!

27. VI 15.00 dienas koncerts (ieeja brīva)

27.VI 19.00 vakara koncerts, biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 5

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tas, ka viena ārzemju kolektīva dēļ festivālu dēvē par starptautisku, laikam ir pašmāju bāleliņu aprobežotais pašlepnums. Nedaudz smieklīgi. Bet gaidu brīdi, kad Jānis beigs beidzot nodarboties ar to pašdarbību – nevajag cilvēkus pie zemas kvalitātes pieradināt, liekot domāt, ka tas ir “baigais” līmenis. Lai aizbrauc pasaulē paskatīties, kas ir augsts līmenis un profesionalitāte!

    • Tad tik kāp vilcienā un laid to ‘pasaules augsto līmeni’ lūkoties! Nav jau nekāda banānu republika, ka Latvijas mūziķi nespētu muzicēt pasaules līmeņa kvalitātēs..!
      Un, šķiet, ka ārzemju kolektīva klātbūtne festivālā prasa to saukt par starptautisku!

Draugiem Facebook Twitter Google+