×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
20. marts, 2017
Drukāt

Aicina dzīvokļu īpašniekus nemaksāt vecos zemes nomas parādus

Foto - Wikipedia, LaurijsFoto - Wikipedia, Laurijs

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina dzīvokļu īpašniekus neapmaksāt SIA “Vienotais norēķinu centrs” un AS “Pilsētas zemes dienests” pieprasītos zemes nomas parādus par periodu no 2008.gada, liecina izvietotā informācija PTAC mājas lapā.

PTAC saņēmis daudzu personu lūgumus palīdzēt situācijā, kad SIA “Vienotais norēķinu centrs” un AS “Pilsētas zemes dienests” pieprasa zemes nomas parādus par periodu no 2008.gada, savukārt SIA “Vienotais norēķinu centrs” papildus pieprasa segt parāda atgūšanas izdevumus.

PTAC aicina patērētājus izvērtēt, vai konkrētajā periodā, par kuru ir aprēķināts zemes nomas maksas parāds, patērētājs bija norādītā dzīvokļa īpašuma īpašnieks (zemesgabala īpašnieks zemes nomas maksu var prasīt tikai no tām personām, kuras bija dzīvokļa īpašuma dzīvojamā mājā īpašnieks, turklāt tikai tad, ja nav iestājies noilgums).

Tāpat PTAC mudina aprēķināt, kāds termiņš ir pagājis no parāda rašanās dienas (piemēram, ja nomas maksa tiek pieprasīta par laika posmu no 2008.gada 1.janvāra – 2008.gada 1.septembrim, tad no parāda rašanās brīža ir pagājuši vairāk kā 8 gadi). PTAC aicina neapmaksāt paziņojumā par parāda atgūšanas procesa uzsākšanu norādīto summu par zemes nomas maksas parādu, ja zemes īpašnieks darbojas saimnieciskās darbības ietvaros, un no parāda rašanās brīža ir pagājuši vairāk kā trīs gadi, jo atbilstoši Komerclikumam šādā situācijā ir pamats piemērot saīsināto noilguma termiņu – trīs gadus.

Savukārt saņemot AS “Pilsētas zemes dienests” sagatavotu vienošanos, kas apliecinātu likumisko zemes nomas tiesisko attiecību pastāvēšanu un attiecīgi nomas maksas un nodokļu parāda esamību un piedāvā vienoties par parāda atmaksu vairākos maksājumos, neparakstīt vienošanos, ja īpašnieks
neatzīst parādu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+