×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. augusts, 2015
Drukāt

Aicina ekskursijā pa Rīgu pirms simt un 200 gadiem (1)

Attēls no Latvijas Nacionālās bibliotēkas Letonikas un Baltijas centra kolekcijas.Attēls no Latvijas Nacionālās bibliotēkas Letonikas un Baltijas centra kolekcijas.

Rīgas Pontontilts, 20. gadsimta sākums.

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) sākusi sadarbību ar interneta tehnoloģiju uzņēmuma “Google” elektronisko muzeju un Rīgas svētku nedēļā aicina doties aizraujošā digitālā pastaigā pa galvaspilsētas vēstures ceļiem, LA.lv uzzināja LNB.

Sadarbība ar “Google” elektronisko muzeju jeb kultūras institūta digitālo platformu sākusies, pateicoties Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē atbalstam. Tās lietotājiem šobrīd ir iespēja virtuāli apskatīt LNB izstādes “Mana, tava, mūsu Rīga pirms 100 gadiem” attēlus, kas Rīgas-Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros 2014. gada rudenī bija eksponēti Gaismas pilī.

Digitālajā izstādē iespējams aplūkot unikālus vēsturiskos materiālus no LNB krājuma – Rīgas kartes, dokumentus, zīmējumus un fotogrāfijas no 18. gadsimta līdz 20. gadsimta sākumam, piedāvājot daudzveidīgu un netradicionālu ieskatu piecās tematiskajās jomās, kas veidoja Rīgas vaibstus pirms Pirmā pasaules kara: “Pilsēta aug”, “Rīdzinieki ir tik dažādi”, “Rīdzinieki piedalās politikā”, “Rīgai 700”, “Rīgas spožums un ēnas”.

Kopumā ekspozīcija ir mēģinājums ielūkoties dinamiskajā, daudzveidīgajā, etniski un kultūras ziņā raibajā pilsētas dzīvē līdz 1914. gadam, kad Eiropā sākās Pirmais pasaules karš. 19. gadsimta Rīgas stāsta noslēgums – cenzūra, skaļš un asiņains, bēgļu ceļiem piepildīts klusuma periods, kad metropole pie Daugavas krastiem sastingusi nāves bailēs un rīdzinieku sāpēs. Izstāde noslēdzas ar lappusi no kādas skolnieces dienasgrāmatas, kurā lasāms: “1914. gada 20. jūlijs. Vācija pieteica Krievijai karu.”

Izstādes projekta vadītājas: Marta Dziļuma un Kristīne Liniņa (LNB). Koncepcijas veidošanā un tekstuālā materiāla izveidē atbalstu sniedzis Dr. art. Deniss Hanovs.

“Google” kultūras institūts radīts, lai interneta lietotājiem dotu iespēju baudīt mākslas bagātības, pētīt vēsturiskiem notikumiem veltītas izstādes, neklātienē izstaigāt muzejus, skatīt antīkās un modernās pasaules arhitektūras pieminekļus. Tādējādi šie materiāli ne tikai kļūst pieejami mūsdienu cilvēkiem, bet saglabājas arī nākamajām paaudzēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lielisks darbs!!!
    Kaut arī par Siguldu taptu līdzīgs materiāls!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+