×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. septembris, 2015
Drukāt

Ārvalstu investori aicina uz strukturālām reformām Latvijas izglītības sistēmā (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Ārvalstu investoru padome Latvijā (ĀIPL) vērš valdības uzmanību uz nepieciešamību turpināt aizsākto strukturālo reformu politiku, kas veicinātu ilgtspējīgu Latvijas attīstību, kā arī uzlabotu investīciju pieaugumu Latvijā, to vakar ĀIPL pauda tikšanās laikā ar Latvijas valdību.

Latvijas izglītības sistēmas reformā ir jāsāk jauns posms un vairāk būtu jāpievēršas sistēmas modernizēšanai, ne finanšu jautājumiem, teikts ĀIPL sagatavotajā viedokļa dokumentā. Investoru padome pauž atbalstu Izglītības un zinātnes ministrijas darbam pie jauna pedagogu finansēšanas modeļa izstrādes, tomēr aicina uz izglītības reformu palūkoties no citiem skatpunktiem. Tāpat tiek ieteikts mācīties gan no veiksmīgās prakses Latvijā, gan ārvalstīs. Modernizācijai jānotiek, apzinoties, ka ir nepieciešami steidzami uzlabojumi augstākās izglītības iestādēs, jo tām ir nozīmīga loma pārmaiņu veicināšanā, uzskata investori. Tāpat diskusijā par izglītības reformu būtu jāmaina akcents no finanšu jautājumiem uz sistēmas modernizēšanu.

Latvijā nepieciešams izstrādāt Krimināllikuma grozījumus, kas noteiktu atbilstošu sodu par komersanta prettiesisku sagrābšanu jeb reiderismu kā prettiesisku darbību kopumu, pozīcijas ziņojumā par investīciju drošību un aizsardzību norāda Ārvalstu investoru padome Latvijā. Attiecīgie grozījumi Krimināllikumā atvieglotu arī kompetentajām amatpersonām vainīgo saukšanu pie atbildības.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nesaprotu kādā veidā pie mums ir iespējams reiderisms! Tad jau jābūt absolūtai patvaļai augstāko varas personu līmenī.

Draugiem Facebook Twitter Google+