×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. jūlijs, 2013
Drukāt

Aicina fotografēt aizaugušas ceļa zīmes

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Autoklubs LAMB uzsāk akciju “Redzi? Neredzu!”, kurā autovadītāji tiek aicināti fotografēt aizaugušas ceļa zīmes, luksoforus un norādes, kas kļuvušas nepārredzamas un tātad bīstamas satiksmes drošībai. 


 

Fotogrāfijas lūdzam sūtīt uz e-pasta adresi “lamb@lamb.lv”, akcijas noslēgumā 30. septembrī būs loterija, kurā trīs fotogrāfiju autori balvās saņems autokluba LAMB biedra kartes, kas dos iespēju izmantot auto evakuāciju un tehnisko palīdzību bez maksas.

Ir labi zināms, ka vasarā zaļojoši koki un krūmi mūs iepriecina, uzlabo garastāvokli un rosina optimismu, tomēr ir gadījumi, kuros nekopta daba var nodarīt ļaunumu un garastāvokli krietni pabojāt. Autoklubs LAMB ir saņēmis vairākas autovadītāju vēstules un fotogrāfijas, kurās skaidri redzams, ka ceļa zīme ir aizaugusi un nav saskatāma. Nenoliedzami, tas ir risks, jo autovadītājs, neievērojot prasības, var pārkāpt ātruma ierobežojumu vai pat nokļūt ceļu satiksmes negadījumā.

Tā autovadītājs Kārlis raksta: “Ceļa zīme, kas prasa samazināt ātrumu, bija aizaugusi, to nepamanīju, tādēļ ātrumu nesamazināju. Labi, ka tuvumā nebija ceļu policijas, citādi būtu jāmaksā sods.” Citā vēstulē Ilmārs raksta: “Kā lai nezinātājs uzzina par nepieciešamo izbraukšanas virzienu no Rīgas, ja tā jau nedaudzās norādes par virzienu iespējām aiz zariem nav saskatāmas.” Arī Latvijas Automoto biedrības novērojumi liecina, ka dažās vietās dziļi koku zaros noslēpušās zīmes un virzienu norādes nav saredzamas vispār, citur ir nojausma par to esamību, tomēr zīmē attēloto var tikai minēt. Savukārt, ja virzienu norādes, kas Rīgā jau tā nav pietiekamā daudzumā, vēl ir aizaugušas, autotūristiem tieši visaktīvākajā ceļošanas laikā, vasarā, var rasties lielas grūtības izbraukt vajadzīgajā virzienā.

Viens no akcijas mērķiem ir norādīt atbildīgajām amatpersonām par aizaugušu ceļa zīmju, luksoforu un norāžu atrašanās vietām un sekot līdzi, vai atbildīgie dienesti novērš šos satiksmes drošības apdraudējumus. Visas fotogrāfijas būs aplūkojamas “www.lamb.lv”. Iesaistīsimies visi satiksmes drošības stiprināšanā un risku novēršanā!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+