×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
13. decembris, 2012
Drukāt

Aicina iedzīvotājus pēc eiro ieviešanas sekot līdzi cenām

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs aicina Latvijas iedzīvotājus pēc eiro ieviešanas sekot līdzi cenām veikalos un ignorēt tirgotājus, kuri tās ir nepamatoti pacēluši.

Rimšēvičs ceturtdien LNT raidījumam “900 sekundes” atzīmēja, ka Igaunijā pēc eiro ieviešanas inflācija pieauga par 0,2%, un norādīja, ka nav iemesla, kādēļ arī Latvija to nevarētu paveikt.

Viņš atzina, ka cenas 2002.gadā līdz ar eiro ieviešanu pieauga Vācijā, Spānijā un Itālijā, taču šajās valstīs tika nogulēta cenu kontrole un daudzi tirgotāji izmantoja eiro ieviešanu cenu pacelšanai. “Domāju, ka pieredze, kas ir apkopota pēdējo piecu gadu laikā, kad pievienojās Slovēnija, Kipra, Malta, Slovākija un visbeidzot arī Igaunija, rāda, ka ir dažādas sabiedriskas organizacijas, valdības institūcijas, kas šo ir ņēmušas vērā un uzraudzīs procesu,” teica centrālās bankas vadītājs.

Rimšēvičs sacīja, ka arī sabiedrībai ir jābūt modrai, lai neļautu veikalniekiem izmantot situāciju.  “Latvijas iedzīvotājiem, ja viņi redz, ka šis te veikals ir, izmantojot eiro ieviešanu, pacēlis cenas vairāk nekā par 0,3-0,4% vai vienkārši brutāli noapaļojis uz augšu par pusi eiro, tādā gadījumā cilvēkiem nevajadzētu izmantot šo veikalu nākotnē,” viņš sacīja.

Latvija eiro plāno ieviest 2014.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+