×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. decembris, 2012
Drukāt

Aicina iedzīvotājus pirotehniku lietot uzmanīgi

pirotehnika

Tuvojoties Jaungada svinībām, kad bieži vien iedzīvotāji izvēlas lietot pirotehniku, lai padarītu svētkus krāšņākus, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina to lietot piesardzīgi.

VUGD aģentūrai BNS atgādināja – lai svētki nebeigtos ar gūtiem apdegumiem un ugunsnelaimi mājoklī, pirotehniskie izstrādājumi ir jāiegādājas tikai uzņēmumos, kam ir izsniegta atbilstoša licence, nekādā gadījumā neiegādājoties tos no privātpersonām, kas tirgo nezināmas izcelsmes nesertificētus izstrādājumus.

Nelegālajās tirdzniecības vietās iegādātā pirotehnika var būt nekvalitatīva un izraisīt nelaimi. Līdzās tam labā pirotehnikas veikalā pārdevēja spēs pastāstīt par konkrēto izstrādājumu un tā drošu lietošanu vairāk par to, kas rakstīts lietošanas pamācībā.

Iedzīvotājiem būtu arī nepieciešams jau pirms svētkiem iztīrīt savu māju balkonus no viegli degošām lietām, jo kaimiņu šautā raķete var nokrist uz balkona un izraisīt ugunsgrēku.

VUGD arī atgādina, ka vēstures pieminekļu, slimnīcu, baznīcu, mācību iestāžu un degvielas uzpildes staciju tuvumā un zem elektrolīnijām pirotehniku lietot nedrīkst un vieta uguņošanas rīkošanai jāizvēlas jau laicīgi.

Jāuzmanās arī no kokiem, jo stiprais vējš var mainīt pirotehnikas lidojuma virzienu, un tas var kļūt neprognozējams.

VUGD apkopotā statistika liecina, ka pagājušajā gadumijā reģistrēti trīs ugunsgrēki, kuru iemesls bija neuzmanīga pirotehnikas lietošana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+