Kultūra
Literatūra

FOTO. Introvertu karnevālā aicina iejusties literātu un grāmatu varoņu tēlos0


Mūziķe Sniedze Prauliņa pārtaps par Ziemeļmeita no Kārļa Skalbes pasakas.
Mūziķe Sniedze Prauliņa pārtaps par Ziemeļmeita no Kārļa Skalbes pasakas.
Publicitātes foto

Platforma Latvian Literature aicina apmeklēt Latvijā pirmo Introvertu karnevālu, kura apmeklētāji tiek aicināti iejusties latviešu literātu un grāmatas varoņu tēlos.

Karnevāla laikā apmeklētājus ar literāro video diskotēku izklaidēs dīdžejs Ģirts Šolis, visiem apmeklētājiem būs pieejams šampanietis neierobežotā daudzumā, kā arī uzstāsies Latvijas poētiskākā grupa, kuras nosaukums pagaidām tiek turēts noslēpumā.

Pasākuma ietvaros tiks pasniegts arī unikāls goda vimpelis labākajam karnevāla kostīmam grupās un individuāli, kā arī notiks izsole #iamintrovert mēteļiem, kas pabijuši Londonas grāmatu tirgū, mēnesi atradušies Norvēģijas muitā, apmeklējuši Frankfurtes grāmatu tirgu un šobrīd meklē patstāvīgus saimniekus.

“Šī gada latviešu literatūras panākumus var un vajag nosvinēt. Visiem, kas šogad sekoja līdzi kampaņas #iamintrovert aktivitātēm, paslēpties zem maskām un sanākt kopā. Nosvinēt to, ka mums ir tāda – izcila – Latvijas literatūra,” stāsta pasākuma organizatore un kampaņas #iamintrovert autore Una Rozenbauma.

Vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki piedalījušies pasākuma reklāmas kampaņā, atklājot, zem kādas maskas viņi slēpsies karnevālā.

Nacionālā teātra aktieris Igors Šelegovskis būs zalktis no latviešu tautas pasakas, Latvijas modes palātas vadītāja Dita Danosa iejutīsies Andreja Pumpura eposa “Lāčplēsis” Spīdolas tēlā, modes māksliniece Iveta Vecmane pārģērbsies par Femme Fatale no Edvarda Virzas dzejoļa, mūziķe Sniedze Prauliņa pārtaps par Ziemeļmeita no Kārļa Skalbes pasakas.

Rakstniece Inga Gaile karnevālā pārģērbsies pati par sevi.

Dzejnieks un aldaris Krišjānis Zeļģis būs Sprīdītis no latviešu tautas pasakas, aktrise Jana Čivzele iemiesosies Jāņa Ziemeļnieka dzejoļa tēlā Nezināmā, rakstnieks Svens Kuzmins būs Zelta zirgs no Raiņa lugas, radošā direktore un režisore Una Rozenbauma pārtaps dzejniecē Austrā Skujiņā, fotogrāfs Ģirts Raģelis iemiesosies Jāņa tēlā no Jāņa Joņeva romāna “Jelgava 94”, zvērināts advokāts Mārtiņš Knipšis karnevālā būs rakstniece Andra Neiburga, bet Baltijā apbalvotākais zīmolu stratēģis Kristaps Siliņš kļūs par Laimes lācis no Andreja Upīša “Sūnu ciema zēniem”.

Karnevāls notiks sestdien, 22. decembrī, koncertzālē “Tu jau zini kur” Tallinas ielā 10-3. Ieeja no plkst. 19.

LA.lv
LE
LETA
Kultūra
Ar tulkošanas darbnīcu pieminēs literātus, kuri pakļauti represijām
11 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Ar kinomūziku sākas jau desmitais koncertcikls “Iededz gaismu”
11 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
FOTO: Ievērojamām kultūras personībām pasniegti KM Atzinības raksti
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
FOTO: Sākas „Staro Rīga”
4 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Smags gadījums, grūti pateikt, kas notika.” Šoferīši min versijas
9 minūtes
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Par ko mums stāsta šīs divas karjeras – Rotko un Porziņģa?
1 stunda
SK
Skaties.lv
Veselam
Stradiņa slimnīcā jauna iekārta vēža ārstēšanai ar staru terapiju
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Plūdu dēļ slēgts Venēcijas Svētā Marka laukums
2 stundas