×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
5. oktobris, 2015
Drukāt

Aicina iepazīt Bauskas pils greznās krāsnis

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 10. oktobrī plkst. 14 Bauskas pils muzejā, Senā dzīvesveida skolas ietvaros, notiks pasākums “Bauskas pils krāsnis”, LA.lv uzzināja muzejā.

Apmeklētājiem būs iespēja uzzināt par 16.-17. gadsimta krāsnīm un krāšņu podiņiem, to formām, izgatavošanu un pielietojumu. Pasākuma noslēgumā būs iespēja mālā izgatavot krāsns podiņu ornamentus, bet jaunākajiem apmeklētājiem – likt krāšņu podiņu puzles, pastāstīja muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Zaķe.

Bauskas pils telpās, līdzīgi kā citos Ziemeļeiropas reģiona vēsturiskos interjeros, nozīmīgu lomu ieņēmušas krāsnis. Tās ne tikai nodrošināja telpās siltumu aukstajos gadalaikos, bet bija arī iespaidīga un skaista interjera sastāvdaļa.

Sestdien senā dzīves veida skolas pasākumā mākslas zinātniece, Bauskas pils krāšņu podiņu kolekcijas pētniece Ina Līne stāstīs par 16.-17. gadsimta krāšņu veidiem, keramiķa arodu, krāšņu podiņu tapšanas gaitu un uz tiem attēloto dekoratīvo motīvu daudzveidību – ornamentiem, simboliem, alegorijām, kas rotāja krāsnis. Pilnīgāku skatījumu par krāšņu tapšanu no grafiska zīmējuma līdz uzmūrētam interjera objektam varēs gūt I. Līnes pavadībā, apskatot pērn rekonstruētās astoņas krāsnis un tematisku ekspresizstādi no muzeja krājuma.

Krāšņu podiņu kolekcija iegūta Bauskas pils arheoloģiskajā izpētē. Atrastie podiņi pārstāv hronoloģiski plašu, bet stingri definētu periodu, kas saistīts ar pils pastāvēšanu – no 15. gadsimta vidus līdz 1706. gadam. Pateicoties lielajam atrasto krāšņu podiņu lausku skaitam (vairāk kā 15 000) un podiņu tipu daudzumam (263), bija iespējams izstrādāt 16.gs.2. puses- 18.gs.sākuma krāšņu rekonstrukcijas projektus un krāsnis atjaunot. Daļa no oriģinālajiem arheoloģiskajos izrakumos iegūtajiem podiņiem restaurēti un iemūrēti krāsnīs.

Biļetes cena 2 eiro.

Foto - LETAFoto - LETA

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+