×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
3. jūlijs, 2014
Drukāt

Aicina iepazīt Jelgavu Smilšu skulptūru festivāla laikā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

12. un 13.jūlijā Jelgavā norisināsies 8. Starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls. Šajās dienās Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina baudīt smilšu mākslu un festivāla kultūras programmu, kā arī iepazīt pilsētu un pavadīt aktīvi laiku Jelgavā. Festivāla laikā būs iespējams doties ekskursijās kopā ar gidu, aktīvi atpūsties, iepazīt pilsētas muzejus un baudīt atpūtu uz ūdens.

Sestdien, 12.jūlijā pulksten 13 notiks ekskursija ar autobusu “Kas jauns Jelgavā?”, ekskursijas laikā gida pavadībā būs iespējams uzzināt, kā Jelgava mainās un attīstās, kas jauns uzbūvēts, ko šeit ražo un kādi ir jelgavnieku sasniegumi. Ekskursijas ilgums divas stundas, ekskursijas cena 5,00 eiro, skolēniem, studentiem un pensionāriem 4,00 eiro.

Svētdien, 13.jūlijā, pulksten 13 ikviens aicināts doties ekskursijā ar autobusu “Zaļā Jelgava – daba pilsētā”. Jelgava ir pilsēta ar unikālu dzīves vidi, jo šeit pašā pilsētas centrā varam sastapt plašu dabas daudzveidību. Ekskursijas dalībnieki iepazīs Jelgavas parkus un īpašos kokus, vides gids iepazīstinās ar savvaļas zirgu ikdienu Pils salā, bet kopā ar augu pazinēju būs iespējams iepazīt augu sugu daudzveidību Lielupes palienes pļavās. Ekskursijas ilgums 3 stundas, ekskursijas cena pieaugušajiem 6,00 eiro, skolēniem, studentiem un pensionāriem 5,00 eiro.

Abas ekskursijas sāksies no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa, Akadēmijas ielā 1, vietu skaits ekskursijās ierobežots, pieteikties ekskursijām iespējams pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

Svētku laikā ikviens ir aicināts iepazīt Jelgavas muzejus un ekspozīcijas. Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī ir iespējams apmeklēt interaktīvās ekspozīcijas, izstāžu zālē varēs apskatīt Jelgavas mākslinieku biedrības dalībnieku izstādi “Ūdeņi”, bet no skatu laukuma vērot pilsētas panorāmu. Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā būs apskatāma Jūrmalas Mākslinieku biedrības dalībnieku darbu izstāde. Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs festivāla apmeklētājus aicina radoši darboties smilšu darbnīcā, uzņemt smilšu enerģiju un smiltīs radīt pašiem savu pasauli – krāsainu un neatkārtojamu, palauzīt galvu smilšainu vārdu veidošanā un dzintara meklēšanā, kā arī iepazīt interaktīvās muzeja ekspozīcijas un apskatīt Gunta Švītiņa personālizstādi “Ikdiena un citas dienas”.

Iepazīstiet Driksas un Lielupes ainavas dodoties izbraukumos ar senatnīgu kuģīti, vikingu liellaivu vai ūdens velosipēdiem.

Dodoties izbraucienos ar vikingu liellaivu “Nameisis” (attēlā), ikviens varēs apskatīt Pasta un Pils salas, kā arī ieraudzīt savvaļas zirgus Lielupes palienes pļavās. Izbraukuma ilgums 1.5 stundas, izbraukumu sākums pulksten 10, 12, 14, 16 un 18 no piestātnes “Mītavas tilts”. Minimālais pasažieru skaits izbraukumā: 6 personas. Vietu rezervēšana izbraukumam pa tel. 26161131 vai mājas lapā: http://mezmalasvikings.lv/.

Senatnīgais koka kuģītis “Frīda” pa Driksas un Lielupes ūdeņiem kursēs 12. un 13.jūlijā no pulksten 12 līdz 22, labā laikā pat līdz pulksten 2 naktī. Izbraukuma ilgums – 30 minūtes. Izbraukumi nenotiek lietus laikā. Minimālais pasažieru skaits izbraukumā: 6 pieaugušie. Iekāpšana piestātnē “Mītavas tilts”, tel. 29486086.
Jelgavas Jahtklubs Pilssalas ielā 6 piedāvā izbraukumus pa Lielupi un Driksu ar ūdens velosipēdiem, laivām un jahtām. Festivāla laikā noma atvērta no pulksten 10 līdz 23. Savukārt, ūdens velosipēdu un laivu noma Pasta salā piedāvā iespēju doties arī naksnīgos izbraukumos pa Lielupi un Driksu. Nakts izbraukumiem nepieciešams iepriekš pieteikties pa tālruni. 27713071. Noma atvērta katru dienu no pulksten 12 līdz 21.

Festivāla laikā iespējams doties nelielā ceļojumā pa Jelgavu ar velorikšām un iepazīt pilsētas skaistākās vietas kādā no 12 maršrutiem. Velorikšas pieejamas no pulksten 14 līdz 22. Maksimālais cilvēku skaits vienā velorikšā – 2 pieaugušie un 1 bērns. Izbraucienu jāpiesaka pa tālruni 29992996.

Kartingu trasē “Rullītis” ātruma cienītāji aicināti doties izbraucienos ar kartingiem. Trase atvērta katru dienu no pulksten 12 līdz 21 Jelgavā, Aku ceļā 1. Informācija pa tālruni 28285633.

Piedaloties akcijā “Atklāj pašmāju garšas noslēpumus!”, nobaudiet gardus un ar īpašām garšas niansēm bagātus vasaras sezonas ēdienus, kuru pagatavošanā izmantoti Zemgales reģionā izaudzēti un saražoti produkti. Īpašos vasaras sezonas ēdienu piedāvājumus ir iespējams baudīt Jelgavā restorānā “La Tour de Marie” , bistro “Silva”, muzikālajā bārā – restorānā “Plate”, ģimenes restorānā “Hercogs” un krodziņā “Istaba”, bet Jelgavas novadā kafejnīcā “Zemnieka cienasts” (Jaunsvirlaukas pagasts) un viesu namā “Pūteļkrogs” (Zaļenieku pagasts).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+