×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. februāris, 2016
Drukāt

Aicina iepazīt senlatviešus, tiekoties ar izstādes “Ceļā uz latviešu tautu” veidotājiem

Foto: LNVMFoto: LNVM

Sestdien, 20. februārī plkst. 12 Latvijas Nacionālā vēstures muzejā (LNVM) būs iespēja tikties ar izstādes “Ceļā uz latviešu tautu” veidotājiem – LNVM Arheoloģijas departamenta speciālistiem Vitoldu Muižnieku, Baibu Vasku, Baibu Dumpi un Iritu Žeieri, LA.lv uzzināja muzejā.

Kopš 2015. gada oktobra beigām LNVM ekspozīciju telpās apskatāma izstāde “Ceļā uz latviešu tautu”, kas veltīta latviešu tautas veidošanās vēsturei, kas aptver laika posmu no 13. līdz 19. gadsimtam Izstāde ir turpinājums LNVM aizsāktajam ciklam “Latviešu saknes”, kura ietvaros jau ir notikuši vairāki pasākumi veltīti Latvijas sentautu vēsturei.

Izstādes kurators LNVM Arheoloģijas departamenta pētnieks Dr. hist. Vitolds Muižnieks palīdzēs apmeklētājiem padziļināti iepazīties ar vairākiem aspektiem, kas raksturo latviešus kā etnisku kopienu un atspoguļo tās veidošanās gaitu – kā formējusies latviešu vēsturiski apdzīvotā teritorija, kādas pārmaiņas skārušas materiālo kultūru, kā mainījušās tradīcijas un valoda.

Par jaunajām, tieši šai izstādei izgatavotajām 14. – 17. gadsimta apģērbu rekonstrukcijām – apģērba sastāvdaļām un raksturīgām tā detaļām – stāstīs LNVM Arheoloģijas departamenta pētniece Irita Žeiere.

Ar laikmetam raksturīgā ornamenta veidošanos un attīstību iepazīstinās LNVM Arheoloģijas departamenta pētniece Dr. art. Baiba Vaska. Šo tēmu izstādē var iepazīt apskatot rotu, īpaši 16.-17. gadsimta saktu attīstību.

LNVM Arheoloģijas departamenta pētniece Baiba Dumpe palīdzēs ielūkoties dažās viduslaiku un jauno laiku sadzīves detaļās, apskatot saimniecībā lietotos keramikas darinājumus, muzicēšanas prasmes un galda kultūru, kā arī iepazīties ar podniecības attīstību laikā no 13. gadsimta līdz pat 19. gadsimtam.

Tikšanās dalībnieki aicināti iztaujāt par eksponātiem un risināt neskaidros jautājumus.

Izstāde “Ceļā uz latviešu tautu” būs skatāma līdz 2016. gada septembrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+