×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
20. aprīlis, 2016
Drukāt

Aicina iepazīt Tukuma muzeja restauratora darbu

Kristīnes Ozolas fotoKristīnes Ozolas foto

Restaurators Ainārs Krūziņš ar savu veikumu.

Atzīmējot Starptautisko kultūras pieminekļu un ievērojamu vietu dienu, Durbes pils kompleksā atklātas jaunās Tukuma muzeja restaurācijas darbnīcas telpas, bet, sākot ar Lielās talkas dienu – 23. aprīli – izstādē “Skapi paverot” Tukuma Audēju darbnīcā būs iepazīstama daļa restauratoru veikuma, LA.lv uzzināja muzejā.

Tukuma muzeja restaurācijas darbnīca darbojas jau kopš 2001. gada un līdz šim atradās vienā no muzeja struktūrvienībām – Durbes pils kompleksa kalpu mājas ēkā.

Pēc tam, kad pērn tehniskajā ekspertīzē tika konstatēts, ka ēkas jumta konstrukcijas nav drošas un tās nepieciešams atjaunot, Tukuma muzejs pieņēma lēmumu restaurācijas darbnīcu pārvietot uz drošākām telpām. Šim nolūkam blakus esošajā, bijušajā klēts ēkā veikti labiekārtošanas darbi – iebūvēta centralizētā apkure, ierīkots ūdensvads un kanalizācija, kā arī atjaunoti elektrotīkli.

No jauna iekārtota īpaša priekšmetu pirmapstrādes telpa, kura līdz šim restauratora rīcībā nebija. Restauratora darbnīcā uzstādīts ūdens destilācijas aparāts un arī elektrolīzes iekārta, kas paredzēta metāla priekšmetu tīrīšanai. Telpas piemērotas koka un metālu priekšmetu restaurācijai.

Restaurācijas darbnīcas saimnieks jau 15 gadus ir Ainārs Krūziņš – mēbeļu restaurators, kura prasmes apliecina ne tikai Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas izdotais sertifikāts, bet arī restaurētie priekšmeti, kurus ikvienam apmeklētājam iespējams apskatīt Tukuma muzeja izstādēs un ekspozīcijās.

Liels restauratora ieguldījums ir Pastariņa muzeja jauno ekspozīciju iekārtošana. Pagājušajā gadā vien restaurēti un konservēti vairāk kā 200 etnogrāfijas priekšmetu, kas izvietoti atjaunotajās ēkās – restaurētajā klētī, rekonstruētā vāgūzī un kūtī.

Darbnīcas atklāšanas pasākumā restaurators Ainārs Krūziņš izrādīja jaunās telpas un aicināja apskatīt viņa restaurētos priekšmetus. Starp tiem īpaši izceļams ir restaurētais neorokoko stila krēsls, kas 2014. gadā eksponēts 10. Baltijas valstu restauratoru triennālē, un restaurācijas procesā esošais 19. gadsimta beigu bērnu krēsliņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+