×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
9. oktobris, 2014
Drukāt

Aicina iesaistīties starptautiskā dzelteno tārtiņu uzskaitē

Foto: dabasdati.lv, Edgars SmislovsFoto: dabasdati.lv, Edgars Smislovs

Dzeltenais tārtiņš.

Latvijas Dabas fonds (LDF) aicina ikvienu oktobrī iesaistīties aizsargājamās putnu sugas – dzelteno tārtiņu – uzskaitē, aģentūra LETA uzzināja LDF.

Lai iesaistītos uzskaitē, ikviens ir aicināts dalīties ar saviem novērojumiem, ziņojot par tārtiņu skaitu un novērojumu vietu. Dzeltenā tārtiņa uzskaite plānota šīs nedēļas nogalē – 11. un 12.oktobrī. Lai gan uzskaišu mērķa suga ir dzeltenais tārtiņš, iedzīvotāji var ziņot arī par pārējām sugām, sevišķi par ķīvīti.

Latvijā visbiežāk dzeltenos tārtiņus var sastapt Kurzemē un Zemgalē. Tomēr iedzīvotāji aicināti pievērst uzmanību arī citām vietām, kur šīs sugas putni varētu būt sastopami.

Kā norāda LDF, dzelteno tārtiņu uzskaite parasti notiek rudens migrācijas laikā, kad šie putni tiek uzskaitīti to barošanās vietās – uz laukiem, nolaistos zivju dīķos un jūras piekrastē.

Dzeltenais tārtiņš ir aizsargājama suga, kas apdzīvo ziemeļu dabai raksturīgo augsto purvu atvērtās daļas un slapjos virsājus augstieņu reģionos. Ņemot vērā sugas aizsardzības statusu un specifiskos apdzīvotos biotopus, reizi piecos līdz sešos gados visā Eiropā tiek veikts vispārīgs skaita izmaiņu monitorings, kurā var iesaistīties ikviens dabas vērotājs.

Līdz šim dzelteno tārtiņu uzskaites ir notikušas 2003. un 2008.gada oktobrī, kad konstatēta populācijas samazināšanās 1% līmenī, kas norāda uz sugas apdraudētības statusu.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +20.7
Alūksne +21.6
Daugavpils +22.0
Saldus +22
Liepāja +20.2
Jelgava +22
Ventspils +15.9
Limbaži +21
Madona +21
Rēzekne +20
Draugiem Facebook Twitter Google+