Latvijā
Sabiedrība

Aicina iesniegt solidaritātes projektus0

Publicitātes foto

Eiropas Komisija aicina ieinteresētos iesniegt projektu idejas Eiropas Solidaritātes korpusam.

Atlasīto projektu īstenošanai no ES budžeta atvēlēti 44 miljoni eiro, un tajos varēs piedalīties visi jaunieši Eiropā un ārpus tās. Šis uzaicinājums dos iespēju vismaz 100 tūkstošiem jauniešu līdz 2020. gada beigām piedalīties Solidaritātes korpusā.

Atšķirībā no iepriekš piedāvātajiem ilgākiem individuāliem brīvprātīgā darba, prakses un darba norīkojumiem šoreiz organizācijas brīvprātīgo komandām varēs piedāvāt arī īstermiņa projektus (no 2 nedēļām līdz 2 mēnešiem). Šīm organizācijām gan vispirms būs jāsaņem kvalitātes zīme, uz kuru tās var pieteikties, iesniedzot pieprasījumu “Erasmus+” valsts aģentūrai – Latvijā Valsts izglītības attīstības aģentūrai (VIAA).

Finansējumam var pieteikties ne tikai publiskas un privātas struktūras no ES dalībvalstīm – arī jaunieši, kas reģistrējušies Eiropas Solidaritātes korpusa portālā, var veidot grupas, kuru sastāvā ir vismaz pieci dalībnieki, un izveidot paši savus jauniešu vadītus solidaritātes projektus.

Pieteikšanās termiņš ir 2018. gada 16. oktobris, savukārt brīvprātīgo komandu projektus varēs iesniegt līdz 2019. gada 18. februārim. Līdz augustam projektā bija pieteikušies 72 tūkstoši jauniešu, to skaitā 707 no Latvijas. Savukārt reāli strādā ap septiņiem tūkstošiem, 221 no viņiem strādā Latvijā.

LA.lv