×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
6. janvāris, 2012
Drukāt

Aicina IZM izbeigt skolotāju tracināšanu

Foto- LETAFoto- LETA

Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) ir jānāk klajā ar skaidriem vēstījumiem un jāizbeidz skolotāju tracināšana, Latvijas Televīzijas rīta raidījumā piektdien aicināja Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško.

“Ministrijai tuvākajā laikā ir jābeidz tracināt skolotāji un jāizbeidz iedzīt viņus stresā, ļoti skaidri jāpasaka, kā [izmaiņas] saredz,” uzsvēra Mikiško.

Tiesa, viņa atzina, ka izglītības ministra Roberta Ķīļa teiktais par skolotāju skaita samazināšanos par sešiem tūkstošiem, tika neprecīzi atreferēts. Ministrs teicis, ka laikā līdz 2015.gadam, īstenojot reformas, iespējams, skolotāju skaita samazinājums par sešiem tūkstošiem.

“Tas būtu loģiski, ja katru gadu par 10 tūkstošiem samazinās bērnu skaits, bet nav vērts iet tādā ažiotāžā iekšā, jo mēs tomēr dzīvojam tiesiskā valstī, kur cilvēku nevar atlaist nepamatoti,” atzina Mikiško.

Jau vēstīts, ka Ķīlis skaidrojis, ka IZM nav nodoma samazināt skolotāju skaitu. Viņa izteikums par skolotāju skaita samazināšanu izskanēja diskusijā ar izglītības speciālistiem, iezīmējot turpmāko gadu demokrātiskās tendences.

Šobrīd ministrijā veido vairākas darba grupas, kas izstrādās reformu piedāvājumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+