Ekonomika
Nauda

“Delna” aicina sabiedrību racionāli vērtēt apstākļus0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto-pexels

“Sabiedrība par atklātību – Delna” aicina sabiedrību racionāli vērtēt apstākļus, kas izraisījuši Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklēšanu pret Latvijas bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču.

“Delna” norobežojas no spekulatīviem un, iespējams, maldinošiem paziņojumiem.

“Delna” aicina valsts amatpersonas un citas iesaistītās puses radīt apstākļus kvalitatīvai un operatīvai izmeklēšanai un izvairīties no izteicieniem, kas kāpina sacelto ažiotāžu vai politizē izmeklēšanu.

Publiski izskanējusī pretrunīgā informācija nedrīkst novirzīt uzmanību no nepieciešamības stiprināt Latvijas finanšu sistēmu un mazināt korupcijas un naudas atmazgāšanas riskus caur Latvijas kredītiestādēm, uz ko norādīts ASV FinCEN pieprasīto sankciju dokumentā.

“Delna” aicina valdību izsvērt sabiedrības ieguvumus un zaudējumus no nerezidentu banku darbības Latvijā.

Jau ziņots, ka KNAB ir sācis kriminālprocesu pret Latvijas Bankas prezidentu par kukuļņemšanu. Viņš paziņojis, ka nav vainīgs un neatkāpties no amata, bet savu aizturēšanu saistījis ar “ABLV Bank” un citu nerezidentus apkalpojošo banku pretdarbību.

ASV “FinCEN” iepriekš paziņojusi, ka plāno noteikt sankcijas “ABLV Bank” par naudas atmazgāšanas shēmām. Tāpat “ABLV Bank” vadība esot līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām, norāda “FinCen”.

Savukārt bankas pārstāvji apgalvo, ka “ABLV Bank” un tās darbinieki nekad nav devuši kukuļus amatpersonām, tādēļ “FinCEN” paziņojumā paustais bankai ir pilnīgi nepieņemams. Banka arī vērsīsies tiesībsargājošās iestādēs, lūdzot pārbaudīt iespējamu bankas nomelnošanu.

LA.lv