×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
5. jūnijs, 2014
Drukāt

Aicina izvēlēties “Līvu” dziesmas, kas tiks iegravētas “Spoku koka” bruģī (2)

Foto - LetaFoto - Leta

29. augustā ar lielkoncertu “Nezāles neiznīkst” Liepājā tiks atklāts grupas “Līvi” leģendai veltīts vides objekts “Spoku koks”. Koncerta ieņēmumi paredzēti objekta izveidei, tādēļ fani tiek aicināti sniegt atbalstu, iegādājoties biļetes iepriekšpārdošanā, kā arī piedaloties SMS balsojumā par Līvu populārākajām dziesmām.

Koncerts notiks Liepājas koncertestrādē “Pūt, vējiņi”. Tajā skanēs “Līvu” dziesmas un piedalīsies Igo, Juris Pavītols un grupa, Virga Hard Orchestra, Liepājas brāļi, Uldis Marhilēvičs, “Credo”, Olga, Aija Andrejeva, grupa “Colt”, Fēlikss Ķiģelis, Elvis Grodums, Jānis Buķelis, Liepājas ģitāristu ansamblis un citi Līvu skartie. Programmu vadīs Andris Freidenfelds.

“Spoku koka” autors ir Liepājas metālmākslinieks Reinis Kuncītis un tas iecerēts kā “Līvu” un latviešu rokmūzikas cienītāju, liepājnieku un pilsētas viesu satikšanās vieta parkā pie koncertestrādes “Pūt, vējiņi”. Konceptu iedvesmojuši Jāņa Groduma un Aivara Neibarta dziesmas “Līviskā ziņģe” vārdi “Līvs – tas ir spoku koks”. Koks simbolizē augšanu un attīstību. Tam ir saknes un tam ir zari, kas tiecas debesīs. Spoku koks savieno “Līvu” leģendu ar tagadni un mūžīgo dzīvi debesīs, kur jau ir daudzi ‘Līvi”. Šis “Spoku koks” ir tik dzīvs, cik vien dzīvs tas var būt, jo “Līvi” bija, ir un būs Latvijas lepnums. Simt gadu lapas ir dzītas un dzīs vēl, jo “Līvi” ir mūžam dzīvi! Tas būs 6 m augsts, izgaismots vides objekts, kas veidots no tērauda stienīšiem. Koka zarotnē slēpsies mūzikas instrumentu silueti, ap to būs izvietoti ģitāras grifu atgādinoši soli, savukārt bruģī būs lasāmi tautā iemīļotu “Līvu” dziesmu nosaukumi, kas izvēlēti SMS balsojumā.

Par savām iecienītākajām Līvu dziesmām var balsot ikviens – skat. hitu sarakstu Radio SWH mājaslapā: http://www.radioswh.lv/2014/05/spoku-koks/. Nobalsojot līdz 29. jūnijam, ar katru īsziņu “Spoku kokam” tiek ziedots 1 eiro. 30 populārāko dziesmu nosaukumi tiks iekalti “Spoku koka” bruģī, bet 10 dziesmas, kas saņems visvairāk balsu, skanēs koncertā “Nezāles neiznīkst”.

Projekta tāmes vērtība ir 46 257,57 eiro. Šobrīd vēl nepieciešami 25 735,49 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Dziesmu saraksts ir nepilnīgs. Tāda balsošana nav objektīva. Sarakstā nemaz nav tā dziesma, kura man tiešām patīk.

Draugiem Facebook Twitter Google+