Publicitātes foto

Aicina izvērtēt ziemas un vasaras laika maiņas lietderību 1

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ceturtdien pieņemtā rezolūcijā aicina Eiropas Komisiju (EK) rūpīgi izvērtēt ziemas un vasaras laika maiņas lietderību un, ja nepieciešams, pārskatīt attiecīgos noteikumus, informēja EP Informācijas birojā Latvijā.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

Pilsoņu iniciatīvas vairākās Eiropas valstīs apliecinājušas, ka lielu daļu sabiedrības satrauc pāreja uz vasaras laiku un atgriešanās pie ziemas laika, kas notiek katra marta un oktobra pēdējā nedēļas nogalē. Virkne pētījumu uzrādījuši pretrunīgus rezultātus, taču norāda uz negatīvu ietekmi uz cilvēku veselību, teikts rezolūcijā. EP deputāti aicina EK rūpīgi izvērtēt vasaras laika direktīvu un, ja nepieciešams, pārskatīt attiecīgos noteikumus. Rezolūcija tika pieņemta ar 384 balsīm, pret balsojot 153, bet 12 deputātiem atturoties. Pašreizējā direktīva stājās spēkā 2001.gadā, un tā nosaka vienotu datumu un stundu, kad visā Eiropas Savienībā (ES) veicama laika maiņa. Direktīvas mērķis ir nodrošināt pienācīgu ES iekšējā tirgus darbību.

Debašu laikā deputātu domas par laika maiņas lietderību dalījās. Eiroparlamentārieši, kas pauda atbalstu tam, lai šāda pāreja tiktu saglabāta, norādīja uz “sekliem” pētījumiem, kas nepierāda negatīvo ietekmi, kādu it kā rada pāreja uz un no vasaras laika. Tāpat daudzi deputāti uzskatīja, ka konkrētais jautājums ir pārāk nenozīmīgs, lai tam veltītu tik daudz laika diskusijām, tādēļ aicināja no šī jautājuma atteikties vispār vai veikt pilnvērtīgu pētījumu, tikai pēc tam atgriežoties pie šī jautājuma.

CITI ŠOBRĪD LASA

EP deputāti, kas atbalstīja pārejas uz vasaras laika atcelšanu, savu viedokli argumentēja ar pētījumiem par negatīvo ietekmi uz dzīvniekiem, maziem bērniem un veciem cilvēkiem, kā arī veselību un satiksmes drošību. Viņi norādīja ka palielinās infarktu skaits, sirdsslimības, veidojas nogurums un depresija. Miega trūkums ir viens no iemesliem, kādēļ pēc pārejas uz un no vasaras laika pieaug arī uz autoceļiem bojāgājušo cilvēku skaits. Deputāti skaidroja, ka ir veikti pietiekami daudz pētījumu un laika maiņa mūsdienās kļuvusi par bezjēdzīgu un nav nepieciešama.

Par transportu atbildīgā komisāre Violeta Bulca skaidroja, ja ES dalībvalstīm ļautu nekoordinēti piemērot laika maiņu, tas slikti ietekmētu iekšējo tirgu. Arī viņa vērsa uzmanību, ka nav skaidru pierādījumu par labu vai par sliktu šādas laika maiņas ietekmei. Ja arī notiktu atteikšanās no laika maiņas, būtu nepieciešams noteikt – palikt vasaras vai ziemas laikā, uzsvēra komisāre.

Savukārt eiroparlamentārietis Roberts Zīle klātesošajiem skaidroja, ka konkrētais temats ir ļoti populārs, “jo daudziem tas ir interesanti un to var lietot kā priekšvēlēšanu elementu uz 2019. gada EP vēlēšanām”. Viņš pauda izbrīnu, ka rezolūciju iesniegusi Transporta komiteja, jo nav skaidru datu par ietekmi uz transporta jomu. “Šeit tika minēts, ka laika maiņa par vienu stundu atstāj ietekmi uz veselību. Tad arī mums, kas katru nedēļu lido no Latvijas uz EP, būtu pastāvīgas veselības problēmas. Aicinu saglabāt veselo saprātu – vai nu veikt korektu pētījumu un tad runāt par šo jautājumu, vai izbeigt to vispār,” norādīja Zīle.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.