Mobilā versija
+14.3°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
22. jūnijs, 2016
Drukāt

Aicina “Jauniešu garantija”

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Jūnijā sākusies un līdz 1. septembrim turpināsies uzņemšana “Jauniešu garantijas” izglītības programmās, kurās gada vai pusotra gada laikā bez maksas var iegūt darba tirgū pieprasītu profesiju.

Mācības rudenī aicina sākt 37 profesionālās izglītības iestādes, piedāvājot apgūt gandrīz 100 dažādu profesiju. Lai piedalītos projektā, jaunietim jābūt vecumā no 17 līdz 29 gadiem ar pamatskolas, vidusskolas vai vidējo profesionālo izglītību. Var pieteikties arī tie, kas strādā algotu darbu vai ir pašnodarbināti, arī – vakarskolu audzēkņi un jaunieši, kas iegūst vidējo izglītību tālmācībā vai studē nepilna laika studiju programmās augstskolās, kā arī jaunās māmiņas. Mācības ļauj saņemt dažāda veida atbalstu, arī stipendiju no 70 līdz 115 eiro mēnesī. Audzēknim tiek nodrošināti nepieciešamie mācību līdzekļi, bezmaksas dzīvošana dienesta viesnīcā un karjeras atbalsta pasākumi. Līdz šim jauniešus īpaši interesējušas mācības tādās profesijās kā pavārs, frizieris, vizāžists, lietvedis, grāmatvedis, zobārsta asistents un automehāniķis. Izglītības iestādes gaida pieteikumus arī profesionālās izglītības programmās, kurās gatavo ofseta iespiedējus, poligrāfijas ražošanas tehniķus, loģistikas darbiniekus, pārtikas produktu ražošanas tehniķus un gaļas produktu izgatavotājus.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+