×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
13. jūnijs, 2016
Drukāt

Aicina kļūt par “simtgades burtniekiem”, pārrakstot folkloras materiālus (3)

Foto - LetaFoto - Leta

Ceturtdien, 16. jūnijā plkst. 11 Latvijas Nacionālajā bibliotēkas 5. stāvā Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs kopā ar Latviešu folkloras krātuvi atklās “Simtgades Burtnieku” digitālo platformu.

Platformā ikviens tiks aicināts pārrakstīt krātuvē savāktās vienības, kuras līdz šim nav bijušas pieejamas plašākai sabiedrībai, tādā veidā dāvinot savu laiku un valodu prasmes Latvijas valsts simtgadei, norādīja Latvijas valsts simtgades biroja pārstāve Inga Oliņa.

“Tuvojoties Latvijas simtgadei, kupls cilvēku skaits vietnē www.lv100.lv ir nolēmuši dāvināt savu laiku, lai ar savu iesaisti svētkus padarītu labākus un paliekošākus. Tagad radusies izdevība savu apņemšanos realizēt,” teic Oliņa.

Latviešu folkloras krātuvē atrodas mīklas, nostāsti, tautasdziesmas, ticējumi un citas folkloras vienības latviešu, krievu, lībiešu, poļu, latgaliešu, lietuviešu un vēl citās valodās, kas lietotas Latvijas teritorijā. Lai šo dārgumu lādi ikviens varētu atvērt jebkurā pasaules malā un ar dažiem klikšķiem atrastu, piemēram, mīklas par zivīm poliski vai ticējumus par mežu jidišā, šie materiāli jāpārraksta jeb jāizburto. Kopā pārrakstīšanu gaida 100 000 lappušu latgaliešu, lībiešu, lietuviešu, igauņu, krievu, baltkrievu, jidiša, poļu, romu, vācu un latviešu valodās.

“Simtgades Burtnieku” krājumus platformas atvēršanas sarīkojumā pirmie pārrakstīs kultūras ministre Dace Melbārde, dzejnieks Sergejs Timofejevs, Latvijas Kultūras akadēmijas rektore Rūta Muktupāvela, muzeja “Ebreji Latvijā” direktora vietniece Marina Gehta un lībietis, lībiešu valodas un kultūras pētnieks, dzejnieks un mākslinieks Valts Ernštreits.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Cik saprotu, pārrakstīšanai digitālajā formātā piedāvās tekstu fotogrāfijas?

  2. kapec par ministriem liek profesionalus-specialistus lai vini stradasavas profesijas ministrim jabut politikiem kuri kure ministrijas…

Draugiem Facebook Twitter Google+