Kultūra
Latvijā

Aicina konferencē iepazīt autentiskos Kurzemes tautastērpus0

Publicitātes foto

23. aprīlī plkst. 11 Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrs rīko konferenci “Brunču audumi Kurzemes tautastērpos”, LA.lv uzzināja muzejā.

Kurzemes tautastērpu informācijas centra vadītāja Lia Mona Ģībiete skaidro, ka laiks, kas šķir seno tautastērpu darinātājus no mūsdienu aušanas meistaru prasmēm un tehnoloģijām, ietekmējis skatu uz tradicionālajām vērtībām. “Nereti, aizmirstot par vienīgajām seno audumu liecībām, kuras glabā muzeju krātuves, aizraujamies ar eksperimentiem un skatuves tērpiem atbilstošām interpretācijām,” bilst speciāliste.

Kādi tad patiesībā ir Kurzemes tautastērpu audumi? Kā ar šodienas materiāliem un iespējām saglabāt senās kultūras vērtības? Kā neapmaldīties novadu etnogrāfiskajās atšķirībās un kurzemnieku košajās krāsās? Par jautājumiem, kas nu jau kļuvuši aktuāli un prasa nopietnas atbildes, iecerēts uzklausīt speciālistu viedokļus, diskutēt un meklēt veiksmīgus risinājumus audēju konferencē.

Konferencē iecerētie lasījumi sāksies ar atskatu aušanas vēsturē. Seno audumu krājumus, kas rūpīgi tiek glabāti lielākajos muzeju fondos, pārskatīs un raksturos muzeju speciālisti. Par nepieciešamību saglabāt tradicionālos brunču audumus Kurzemes tautastērpos mūsdienu izpildījumā vēstīs aušanas meistaru un ekspertu lasījumi un diskusijas. Tiks prezentēti vairāku aušanas meistaru pētījumi par dažādu Kurzemes novadu brunču audumiem, tautastērpus demonstrēs deju kolektīvs “Vērgalīte”. Savukārt ar Latvijā ražotiem aušanas materiāliem iepazīstinās vilnas pārstrādātāji.

Konferences darba gaitā ietverta arī divu ekspresizstāžu apskate. Kurzemes tautastērpu informācijas centrā apskatāma Liepājas muzeja krājuma un šodienas meistaru izstāde, kas ataino Pērkones tautastērpa elementus. Otra ekspresizstāde par Kurzemes tautastērpu brunču audumiem rādīs Kurzemes audēju un Tautas lietišķās mākslas studiju dalībnieku austos brunču audumus.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Latgales keramiķa Antona Ušpeļa piemiņas izstāde
20 stundas
NA
NORMUNDS AKOTS
Kultūra
Vasaras teātra refleksijas I
21 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā būs skatāma izstāde “Neredzamā bibliotēka”
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Ekonomika
Kā rīkoties – “PNB bankas” klientiem sāk garantēto atlīdzību izmaksas
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Pēdējā diennaktī visvairāk lijis Latgalē; pa dienu būtiskus nokrišņus nesola
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Izklaide ar nosaukumu “nu, valdība kritīs?”
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Rektora vēlēšanu sāga: LU aicina Kariņu ierosināt dienesta izmeklēšanu
54 minūtes
IE
Ināra Egle
Latvijā
VIDEO: Demonstrācijā cer atmodināt Dundagu
1 stunda