Kultūra
Latvijā

Aicina konferencē iepazīt autentiskos Kurzemes tautastērpus0

Publicitātes foto

23. aprīlī plkst. 11 Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrs rīko konferenci “Brunču audumi Kurzemes tautastērpos”, LA.lv uzzināja muzejā.

Kurzemes tautastērpu informācijas centra vadītāja Lia Mona Ģībiete skaidro, ka laiks, kas šķir seno tautastērpu darinātājus no mūsdienu aušanas meistaru prasmēm un tehnoloģijām, ietekmējis skatu uz tradicionālajām vērtībām. “Nereti, aizmirstot par vienīgajām seno audumu liecībām, kuras glabā muzeju krātuves, aizraujamies ar eksperimentiem un skatuves tērpiem atbilstošām interpretācijām,” bilst speciāliste.

Kādi tad patiesībā ir Kurzemes tautastērpu audumi? Kā ar šodienas materiāliem un iespējām saglabāt senās kultūras vērtības? Kā neapmaldīties novadu etnogrāfiskajās atšķirībās un kurzemnieku košajās krāsās? Par jautājumiem, kas nu jau kļuvuši aktuāli un prasa nopietnas atbildes, iecerēts uzklausīt speciālistu viedokļus, diskutēt un meklēt veiksmīgus risinājumus audēju konferencē.

Konferencē iecerētie lasījumi sāksies ar atskatu aušanas vēsturē. Seno audumu krājumus, kas rūpīgi tiek glabāti lielākajos muzeju fondos, pārskatīs un raksturos muzeju speciālisti. Par nepieciešamību saglabāt tradicionālos brunču audumus Kurzemes tautastērpos mūsdienu izpildījumā vēstīs aušanas meistaru un ekspertu lasījumi un diskusijas. Tiks prezentēti vairāku aušanas meistaru pētījumi par dažādu Kurzemes novadu brunču audumiem, tautastērpus demonstrēs deju kolektīvs “Vērgalīte”. Savukārt ar Latvijā ražotiem aušanas materiāliem iepazīstinās vilnas pārstrādātāji.

Konferences darba gaitā ietverta arī divu ekspresizstāžu apskate. Kurzemes tautastērpu informācijas centrā apskatāma Liepājas muzeja krājuma un šodienas meistaru izstāde, kas ataino Pērkones tautastērpa elementus. Otra ekspresizstāde par Kurzemes tautastērpu brunču audumiem rādīs Kurzemes audēju un Tautas lietišķās mākslas studiju dalībnieku austos brunču audumus.

LA.lv
VB
Vija Beinerte
Kultūra
Karš ir neapmierinātu vīriešu rotaļas. Saruna ar Valdi Atālu 5
1 diena
IK
Inga Kaļva-Miņina
Kultūra
Noraujot viltus maskas. Jāņa Bruģa proza
1 diena
LE
LETA
Kultūra
Kur notiks XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Pirmdien daudzviet valstī spēcīgi līs un dārdēs pērkons
4 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Kāpēc, pirms laika pensionējoties, nedrīkst strādāt, bet īstajā vecumā strādā, cik tik gribi?
3 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 8 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Latviju pārstāvošajiem autosportistiem trīs goda pjedestāli “RallyX Nordic” debijas sacensībās Rīgā
3 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Koncertzāle “Latvija”: jauna ērģeļmūzikas citadele vai Ventspils karaļvalsts greznumlieta?
4 stundas