×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
23. oktobris, 2014
Drukāt

Aicina Lāčplēša dienā Cēsīs iedegt gaismu Latvijai

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Renārs Sproģis un biedrība “Latvija esam mēs paši” 11. novembrī – Lāčplēša dienā, Cēsu pils parkā jau septīto gadu kopīgi iedegs sveces Latvijas kontūrā un piedāvās multimediālu priekšnesumu “Iededz savu liesmu Latvijai”, vēsta rīkotāji.

Jau septīto gadu biedrība “Latvija esam mēs paši” Cēsu pilsētā atzīmē Lāčplēša dienas tradīciju – ar svecītēm izveidojot Latvijas kontūru Pils parka estrādē. Tāpat kā iepriekš, arī šogad 11. novembrī, pēc lāpu gājiena un piemiņas brīža Lejas kapos, visi aicināti pulcēties Pils parkā, kur estrādē taps kopīgi veidotā liesmojošā Latvija.

“Vakarā uz Pils parka estrādes kāpnēm no svecīšu simtiem tiks izveidota milzīga Latvijas kontūra. Parkā skanēs mūzika, ar kuru mums asociējas Latvijas dziesmotā revolūcija, un uz Pils parka torņa tiks atveidota unikāla video projekcija – Latvijas karoga likteņstāsts,” stāsta Renārs Sproģis.

Uz viduslaiku pils torņa atklās Saules kā simbola nozīmi Latvijas vēsturē – pirmajos strēlnieku karogos, kokardēs un citur. “Līdzšinējā pieredze liecina, ka pasākuma atmosfēra ir emocionāli piesātināta, valsts iedzīvotājiem saistoša, tādējādi apmeklētāju skaits ar katru gadu aug. Pagājušā gadā Pils parku apmeklēja jau vairāk nekā 4000 cilvēku,” skaidro Sproģis.

Viņš aicina šogad, noliekot svecīti Latvijas kontūrā un atceroties brīvības cīnītāju paveikto, pārdomāt Cēsu kauju nozīmi valsts vēsturē. Tāpēc uz Cēsu Pils parku aicināts ikviens, jo sevišķi ģimenes ar bērniem, jo tieši viņi būs tie, kuri vēlāk jautās par šo dienu, un gribēs saņemt atbildes.

Ieeja sarīkojumā bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+