Mobilā versija
Brīdinājums +4.9°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
21. augusts, 2012
Drukāt

Aicina laikus nokārtot eksāmenus

Foto-LETAFoto-LETA

No 2013. gada 1. janvāra Latvijā stājas spēkā izmaiņas A un D kategoriju transportlīdzekļu vadītāju tiesību iegūšanas kārtībā.

 

Tādēļ Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) aicina topošos motociklu un autobusu vadītājus savlaicīgi veikt visas nepieciešamās darbības, lai līdz 2012. gada beigām iegūtu A vai D kategoriju vadītāja apliecības. Izmaiņas normatīvajos aktos nosaka, ka no 2013. gada sākuma attiecīgo kategoriju vadītāja apliecības būs iespējams iegūt no 24 gadu vecuma līdzšinējā 21 gada vietā, savukārt eksāmenu likšanas kārtībā un izmaksās izmaiņas nav plānotas.

Rūpējoties gan par pašu transportlīdzekļu vadītāju drošību, gan par pārējo ceļu satiksmes dalībnieku drošību, atbildīgās ES līmeņa institūcijas diskusijās pieņēmušas attiecīgu direktīvu. Šīs izmaiņas ir saistošas ikvienai ES dalībvalstij, arī Latvijai.

 

CSDD iesaka cilvēkiem, kas pašlaik sasnieguši 21 gada vecumu, bet vēl nav 24 gadus veci, savlaicīgi sākt mācības autoskolā vai, ja tās jau ir iesāktas, turpināt, eksāmenus nokārtojot līdz šā gada beigām.

 

Vadītāja apliecības iegūšanai nepieciešamais laiks ir atkarīgs no topošā vadītāja spējām apgūt nepieciešamās zināšanas un iemaņas, bet minimālais D kategorijas vadīšanas tiesību iegūšanas laiks ir pusotrs mēnesis. A kategorijai – mācībām un tiesību iegūšanai arī jārēķina aptuveni viens mēnesis, taču motociklu eksaminācijas sezona laika apstākļu dēļ parasti ilgst aptuveni līdz oktobrim. Taču atkarībā no laika apstākļiem CSDD cenšas nākt pretī topošajiem vadītājiem.

Jāatzīmē, ka iepriekšminētais A kategorijas tiesību iegūšanas vecums 24 gadi neattiecas uz vadītājiem, kuriem ir iegūtas tiesības vadīt A kategorijas motociklus ar jaudas ierobežojumu. Šie vadītāji tāpat kā pašlaik pēc divu gadu stāža sasniegšanas varēs apmainīt apliecību un saņemt tiesības vadīt visus motociklus. Tāpat tas neattieksies uz vadītājiem, kas pēc jaunā gada, sasniedzot 18 gadu vecumu, būs ieguvuši A2 kategorijas motociklu vadīšanas tiesības. Šie vadītāji pēc divu gadu stāža sasniegšanas un attiecīga vadīšanas eksāmena nokārtošanas arī varēs apmainīt apliecību un saņemt tiesības vadīt visus motociklus.

Transportlīdzekļu vadītāju kvalifikācijas nodrošināšana un sistēmas pilnveide ir viena no CSDD darbības pamatfunkcijām. Vairāk par kvalifikāciju var uzzināt CSDD mājas lapā: http://www.csdd.lv/lat/vad_kva.

 

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+