Kultūra
Mūzika

Aicina Latvijas dzimšanas dienā klubos atskaņot Latvijā tapušu mūziku 16

Foto – LETA

Latvijas valsts simtgades jauniešu rīcības komiteja, iedvesmojoties no 2008. gadā notikušā “Klubu nakts” pasākuma, aicina turpmāk ik gadu Latvijas dzimšanas dienā – Latvijas Republikas Neatkarības pasludināšanas dienā – klubos visā Latvijā atskaņot Latvijā radītu mūziku.

“Simtgades klubu nakts” iesildīšanās pasākums notiks 27. augustā Kaņepes Kultūras centrā no plkst.20, informēja projekta “Simtgades klubu nakts” vadītājs un Latvijas valsts simtgades jauniešu rīcības komitejas pārstāvis Ako Kārlis Cekulis.

Paredzēts, ka “Simtgades klubu nakts” iesildīšanās notiks visā Latvijā. Tās laikā naktī no 18.novembra uz 19.novembri klubos skanēs iemīļota pašmāju mūzika jau ierastā izpildījumā, kā arī jaunās un vēl nedzirdētās skaņās.

Kaņepes Kultūras centrā notiekošajā “Simtgades klubu nakts” iesildīšanās pasākuma atklāšanā varēs iepazīties ar plānoto pasākumu norisi un iespējamo dziesmu izlasi, kā arī gūt iedvesmu atbalstīt iniciatīvu, Latvijas valsts svētkos atskaņojot Latvijā radītu mūziku. Par plānotajām iecerēm vēstīs Latvijas valsts simtgades jauniešu rīcības komitejas pārstāvis Cekulis, norises informatīvais un muzikālais atbalstītājs – radio “Pieci.lv” un Daugavpils kluba “Artilērijas pagrabi” vadītājs Andrejs Faibuševics.

Ikviens kluba vai izklaides vietas īpašnieks, atbalstot “Simtgades klubu nakts” iesildīšanās pasākuma iniciatīvu, saņems visu pasākuma norisei nepieciešamo, tostarp individuāli pielāgotas “VJ Oore” projekcijas, radio “Pieci.lv” izveidotu mūzikas izlasi un Latvijas valsts simtgades svinību piederības zīmi, kas liecinās par kluba līdzdalību “Simtgades klubu nakts” aktivitātēs.

2008.gadā, kad tika svinēta Latvijas 90 gadu jubileja, “Klubu nakts” akcija veiksmīgi noritēja vairāk nekā 50 vietās visā Latvijā.

Latvijas valsts simtgades svinības norisināsies piecu gadu periodā no 2017.gada aprīļa līdz 2021.gada janvārim, aptverot galvenos ar Latvijas valsts izveidi un nostiprināšanos saistītos notikumus. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir “Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un liek pamatus valsts rītdienai.

LA.lv