×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
17. augusts, 2012
Drukāt

Aicina ļaut partijas vadīt tikai Latvijas pilsoņiem

Foto - LETAFoto - LETA

Eksperti sākuši darbu pie Politisko partiju likuma grozījumiem, tostarp tiek apsvērts politisko partiju uzraudzību un kontroli paredzēt arī prokuroram, bet partiju valdēs ļaut darboties tikai pilsoņiem, aģentūru BNS informēja Uzņēmumu reģistra pārstāve Sandra Notruma.

Uzņēmumu reģistrā 6.septembrī notiks Konsultatīvās padomes sēde, kurā tiks apspriestas iespējamās izmaiņas politisko partiju un biedrību darbībā.

Darbs pie grozījumiem sākts pēc Tieslietu ministrijas (TM) prasības Uzņēmumu reģistram sniegt paskaidrojumu, kāpēc reģistrēta partija “Par dzimto valodu!”, kuras vidū ir radikālo organizāciju līderi Vladimirs Lindermans un Jegvēņijs Osipovs. TM pauda neizpratni par partijas reģistrēšanu, jo līderi ir naidīgi noskaņoti pret Latviju. Viņiem arī nav Latvijas pilsonības.

Šī būs jau otrā konsultācija ar Latvijas augstākā līmeņa ekspertiem, ko UR rīko mēneša laikā. Secināts, ka ir jāizstrādā grozījumi Politisko partiju likumā, paredzot, ka partijas darbību atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajai kompetencei uzrauga un kontrolē arī prokurors. Eksperti secināja, ka likumā ir jāparedz, ka par partijas valdes locekli var būt tikai Latvijas pilsonis, kas vienlaicīgi ir arī partijas biedrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+