Mobilā versija
+1.9°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
6. jūnijs, 2014
Drukāt

Aicina Lielajā Dzintarā godināt Silvu Goldi un Dzintaru Jurgelaiti

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) mūziķi lūdz pilsētas vadību koncertzāles “Lielais Dzintars” kamerzāli un studiju “Civita Nova” nosaukt pērn mūžībā aizgājušo orķestra mākslinieka Dzintara Jurgelaiša (1967-2013) un Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieces Silvas Goldes (1955-2013) vārdā, portālam LA.lv piektdien pavēstīja LSO sabiedrisko attiecību speciāliste Liena Ozola.

Dzintars Jurgelaitis bija ne tikai izcils orķestra mākslinieks, bet arī izaudzināja daudzus fagotistus profesionālam darbam orķestrī. Tieši Jurgelaiša vadībā orķestra pūšaminstrumentu grupa ieguva leģendāru kvalitāti, norāda LSO valdes loceklis Uldis Lipskis. “Iesaistoties orķestra administrācijas darbā, Dzintars sagādāja milzīgu dāvinājumu no Japānas valdības – orķestra instrumentu komplektu, kas tiek spēlēts vēl šobaltdien. Daudzskaitlīgu kamermūzikas koncertu dvēsele un organizētājs, būtiskāko orķestra attīstības koncepciju līdzautors, Dzintars Jurgelaitis ir pelnījis, ka viņa vārds tiek iemūžināts koncertzālē Lielais Dzintars,” lūgumā raksta mūziķi.

Savukārt Silva Golde no paša iesākuma bijusi nelokāma cīnītāja par Liepājas tiesībām uz pasaules līmeņa koncertzāli. “Ar savu plašo redzējumu, neatlaidību un diplomāta talantu Silva bija viens no pīlāriem, kas noturēja koncertzāles nepieciešamības ideju. Silva panāca tās celtniecības līguma noslēgšanu, neatkāpjoties nedz valsts ekonomisko grūtību, nedz iedzīvotāju neizpratnes, nedz politiķu vilcināšanās priekšā,” norāda mūziķi.

Pievienot komentāru

Diskusiju mutuļos dzims jaunas dejasSakarsušajā gaisotnē ap Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētku Deju lieluzveduma repertuāru un dejotāju ietērpu būtiski ir emociju un pretrunīgās argumentācijas jūrā nepazaudēt deju kuģa stūri – skaidru skatu uz nozares šodienu un perspektīvu.
Draugiem Facebook Twitter Google+