×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
6. maijs, 2012
Drukāt

Aicina māmiņas ar mazuļiem iziet pastaigā vienlaikus visā Latvijā

ratini

TV3 raidījums un vecāku apvienība “Māmiņu klubs” šodien, 6.maijā, rīko Lielo ratu pastaigu – pasākumu, kura laikā māmiņas ar mazuļiem vienlaikus visā Latvijā un savās mītnes zemēs izies ielās, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji. Lielā ratu pastaiga ir sociāla akcija, kad vienā laikā vairākas vietās notiek gājiens ar mazuļiem ratiņos.

Pasākuma organizatori plāno, ka parkos, skvēros, pie pieminekļiem un bērnu spēļu laukumos pulcēsies simtiem māmiņu ar bērniem ar vienu mērķi – apvienoties un iepazīties bērnu labā.

Lielā ratu pastaiga notiek jau trešo gadu un parasti pulcē vairāk nekā tūkstoti ģimeņu. “Māmiņu klubs” pasākumu rīko ar mērķi saliedēt māmiņas atkarībā no viņu dzīvesvietas, sadraudzēties un sniegt atbalstu.

Šogad Lielajai ratu pastaigai jau pieteikušās māmiņas no 30 pilsētām Latvijā, Lietuvā, Lielbritānijā un Zviedrijā.

Katrā valstī, pilsētā un rajonā māmiņas satiksies norunātā vietā plkst.12. Ratiņus rotās krāsaini baloni un citas atpazīšanās zīmes, piemēram, mazuļu pēdiņu aplikācijas, plakāti, ziedi. Pasākuma laikā notiks kopīga fotografēšanās, iepazīšanās un sarunas.

Pasākuma iniciatore ir māmiņa Oksana Gordejeva no krievvalodīgo māmiņu apvienības “Mamin klub”.

“Šogad mēs mainām noteikumus un paplašinām dalībnieku loku arī no citām valstīm. Mēs iziesim laukā, lai izbaudītu pavasari patīkamā kompānija kopā ar tiem, kuri zina, cik grūts ir darbs – būt mammai! Mums ir kopīgi mērķi – dot bērniem visu labāko un kļūt par vislabākajiem vecākiem. Palīdzēsim cita citai satiekoties un mūsu pastaigas ar bērniem kļūs interesantākas, noderīgākas un aizraujošākas,” saka Gordejeva.

Pērn vislielākais māmiņu skaits ar mazuļiem ratiņos sapulcējās Rēzeknē, uzstādot rekordu – 300 dalībnieku.

“Māmiņu klubs” šo pasākumu rīko ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā. Jau trešo gadu “Māmiņu klubam” ir sava filiāle Viļņā ar vecāku apvienību “Mamyciu klubas” un savu televīzijas raidījumu un interneta portālu. Taču Lielā ratu pastaiga neaprobežojas tikai ar Baltiju, jo daudzas jaunās ģimenes, kas izceļojušas no Latvijas, dzīvo un strādā Lielbritānijā un citur. Arī Īrijā un Zviedrijā māmiņas pievienosies pastaigai, jo atzīst, ka esot svešumā, ļoti pietrūkst draudzības ar tautiešiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+