×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. jūnijs, 2015
Drukāt

Aicina neēst “Eko paipalas” ražotās olas, kurās konstatētas antibiotikas (1)

Paipalu_Etikete

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) uzņēmuma SIA “Eko paipalas” ražotajā un SIA “Balticovo” izplatītajās paipalu olās ar derīguma termiņu no 04.06.2015. līdz 31.07.2015 konstatējis aizliegtu vielu – hloramfenikolu.

PVD atliekvielu kontroles programmas ietvaros, veicot laboratorisko kontroli, konstatēja, ka paipalu olās atrodas aizliegta viela – antibiotika hloramfenikols. Lai gan hloramfenikols produkcijā konstatēts nelielos daudzumos, PVD aptur paipalu olu izplatīšanu un iegādātās aicina nelietot pārtikā.

“Patērētājus, kuri ir iegādājušies paipalu olas, aicinām īpaši pievērst uzmanību marķējumam. Ja marķējumā pie derīguma termiņa ir norādīts burts A, tas nozīmē, ka ražotājs ir SIA “Eko paipalas”,” norādīja PVD sabiedrisko attiecību speciāliste Anna Joffe.

Ar burtu “B” un “C” ir apzīmēti citi ražotāji, kuru produkcijai neatbilstības nav konstatētas.

Uzņēmumiem uzdots atsaukt olas no tirdzniecības un veikt to iznīcināšanu.

PVD norāda, ka patlaban tiek izmeklēts, kā šī viela varēja nokļūt paipalu olās.

Hloramfenikols ir plaša spektra antibiotika, kuru Eiropas Savienībā ir aizliegts lietot produktīvajiem dzīvniekiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Man patīk šī PVD darbība: ja ES regulā ierakstīts ka kaut ko nedrīkst, tad PVD aizliedz lietot, bet ja ES kaut ko neaizliedz, tad to drīkst lietot, kaut visiem zināms, ka tas ir kaitīgi cilvēku veselībai. Piemēram, dzimumhormons estradiols ir ES aizliegto veterināro zāļu sarakstā, jo varot izsaukt vēzi, bet tas, ka mūsu sievietes estradiola preparātus brīvi drīkst lietot kā kontracepcijas līdzekli, ne ES, ne Latvijā nevienu neuztrauc! Seksa prieciņus taču nedrīkst ierobežot, lai arī valstī strauji pieaug saslimstība ar vēzi tieši sieviešu vidū. Paipalu olas neēdīsim, jo tas ir kaitīgi veselībai, bet mīlas priekus baudīsim, jo tur uz veselības kaitīgumu var pievērt acis. Vai tā nav liekulība, īpaši, pret mūsu sievietēm?

Draugiem Facebook Twitter Google+