Foto-LETA

Aicina neizmantot publiskos Wi-Fi punktus, lai piekļūtu bankas kontam 0

Lai izvairītos no finanšu zaudējumiem svētku laikā, nav ieteicams izmantot publiskos bezvadu interneta piekļuves punktus piekļūšanai saviem bankas kontiem un e-pastam, atgādina datordrošības kompānijas “Kaspersky Lab” eksperti.

Reklāma
Reklāma
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Datordrošības kompānijas eksperti apkopojuši vairākus vienkāršus padomus, kurus ieteicams ievērot, lai novērstu nepatīkamus incidentus virtuālo norēķinu jomā.

Lietojot internetu, ieteicams rūpīgi pārbaudīt tīmekļa vietņu adreses un neklikšķināt uz aizdomīgām saitēm. Tīmekļa vietnes, kur jāievada norēķinu informācija, adrese ir jāieraksta manuāli pārlūkprogrammas joslā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Kaspersky Lab” brīdina, ka nelicencētas lietojumprogrammas var ietvert kaitīgas datnes. Tāpat ieteicams izmantot uzticamus drošības risinājumus datoram un mobilajām ierīcēm, kā arī paļauties uz to ieteikumiem.

Svētku laikā interneta lietotāji meklē pievilcīgas atlaides, kā arī tūrisma firmu un lidsabiedrību akcijas par zemām cenām. Tas, protams, ir jādara piesardzīgi, jo pirmssvētku steiga ir auglīga augsne noziedzniekiem, tostarp arī kibernoziedzniekiem. Eksperti ir noskaidrojuši, ka lielākoties lietotāji ir pakļauti vieniem un tiem pašiem draudiem: pikšķerēšanai, sociālajai inženierijai, uzlaušanai vāju paroļu dēļ, Trojas zirgu instalēšanai un citiem.

Augsta riska grupā atrodas mobilās ierīces: no vienas puses, to lietotāji arvien biežāk tās izmanto pirkumiem internetā un bezkontakta maksājumiem, no otras puses, viņi pagaidām vēl nav pieraduši ievērot drošības noteikumus, kad norēķinās ar viedtālruņa vai planšetdatora lietojumprogrammu starpniecību.

Kad saņemat Jaungada apsveikuma kartīti, nevajag steigšus noklikšķināt uz tās. Vēstulē, kas izskatās pēc kāda pazīstama zīmola oficiālā sūtījuma, var būt piedāvāts lejupielādēt pielikumu, lai apskatītu kartīti pilnā formātā. Vienīgi svētku pielikuma vietā lietotājs, atverot pielikumu, instalē savā datorā vai mobilajā ierīcē Trojas zirga programmu, kas maksājuma brīdī internetā aizstās internetveikala īsto lapu ar viltojumu un nozags naudu no lietotāja bankas kartes.

Vilinoši piedāvājumi, tostarp no zināmām lidsabiedrībām, ceļojumu aģentūrām, internetveikaliem, un pat vietējā tirdzniecības centrā uzdāvinātas bezmaksas atmiņas ierīces arī var ietvert kaitīgas saites un Trojas zirgu programmas. Tas pats attiecas uz jebkādiem e-pasta paziņojumiem, kuros tiek lūgts ievadīt bankas datus.