Ekonomika
Viedokļi

Aicina nepieļaut mobilo sakaru tarifu celšanu 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto-LETA/AFP

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (LPIAA) aicina nepieļaut mobilo sarunu tarifu paaugstināšanu pēc viesabonēšanas tarifu atcelšanas Eiropas Savienībā (ES).

Patērētāji arvien biežāk pauž satraukumu par mobilo sakaru pakalpojumu maksas paaugstināšanos, kas vērojama pēdējā pusgada laikā. Lai gan mobilo sakaru operatori izmaiņas tarifu plānos skaidro ar nepieciešamību pēc investīcijām, vairāki eksperti ir norādījuši, ka maksas paaugstināšanu var saistīt arī ar 2017. gadā paredzēto viesabonēšanas tarifu atcelšanu ES valstīs.

“Var saprast mobilo sakaru operatorus, kuri Latvijas zemo tarifu dēļ būs spiesti piemaksāt, lai saviem klientiem arī ārzemju braucienu laikā nodrošinātu tā saucamos mājas tarifus. Latvijai šis Eiropas Savienības lēmums ir saistošs, tāpēc tas ir jāpieņem gan patērētājiem, gan pakalpojumu sniedzējiem. Saprotama ir arī operatoru vēlme nodrošināt stabilu ieņēmumu līmeni, lai tiem būtu pieejamas investīcijas jaunu tehnoloģiju ieviešanai. Šie apstākļi tomēr nevar kalpot par attaisnojumu tarifu celšanai vietējiem patērētājiem, sevišķi tiem, kuri viesabonēšanas maksas atcelšanas priekšrocības neizmantos. Nav pieļaujams, ka par vienas patērētāju daļas ieguvumiem citi patērētāji būtu spiesti maksāt vairāk,” skaidro asociācijas valdes priekšsēdētāja Tekla Žabova.

Arī Eiropas patērētāju organizācijas BEUC ģenerāldirektore Monika Goijensa ir brīdinājusi, ka viesabonēšanas maksas atcelšana var novest pie vietējo tarifu pieauguma. Patērētājiem ir tiesības ārzemēs maksāt tikpat cik mājās un mobilo sakaru operatoriem to nevajadzētu izmantot kā attaisnojumu iekšzemes tarifu paaugstināšanai. Tāpat patērētājiem nav jāmaksā vairāk tikai tādēļ, ka valdība ir atteikusies samazināt viesabonēšanas vairumtirdzniecības cenas, paudusi BEUC vadītāja.

Saistītie raksti

Tā kā sīvas konkurences rezultātā mobilo sakaru operatori spējuši Latvijas patērētājiem nodrošināt zemu pakalpojumu maksu, LPIAA aicina Latvijas valdību un regulatoru nepieļaut vietējo tarifu paaugstināšanos pēc viesabonēšanas maksas pilnīgas atcelšanas ES valstīs 2017. gada jūnijā. Ņemot vērā, ka Latvijā tarifi ir zemāki nekā lielākajā daļā ES valstu un šī iemesla dēļ operatoriem būs jāsedz lielāka starpība par savu klientu lietotajiem pakalpojumiem ārzemēs, kā viens no risinājumiem esošā tarifu līmeņa saglabāšanai ir valdības iestāšanās par zemākām viesabonēšanas vairumtirdzniecības cenām ES līmenī.

Savukārt Latvijas mobilo sakaru operatorus LPIAA aicina pārmaiņas ES telekomunikāciju tirgū neizmantot ļaunprātīgi un nodrošināt patērētājiem izdevīgus tarifus, sevišķi rūpējoties par tām klientu kategorijām, kurām viesabonēšanas tarifu atcelšana nav aktuāla.

LA.lv