×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2012
Drukāt

Aicina NEPLP izvērtēt “TV5” žurnālistu atlaišanas iemeslus

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Žurnālistu savienība aicina Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi izvērtēt televīzijas kanāla “TV5” žurnālistu atlaišanas iemeslus, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja savienības valdes priekšsēdētājs Juris Paiders.

Žurnālistu savienība pauž satraukumu par kanāla “TV5” žurnālistu “masveida atlaišanu” ar to saistītās struktūrās. Tādēļ tā aicina Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi rūpīgi izmeklēt notiekošo, “vai pastāv iespēja, ka žurnālistiem sadarbība tiek uzteikta viņu paustās pārliecības un politisko uzskatu dēļ”.

Kā biznesa portālam “Nozare.lv” pastāstīja telekompānijas “Latvijas Neatkarīgā televīzija” (LNT) pārstāve Ingūna Sermole, patlaban vēl esot grūti pateikt, ar cik “TV5” darbiniekiem Ziņu dienestu apvienošanas procesa rezultātā tiks turpinātas darba attiecības.

“Ir darbinieki, kuriem jau patlaban ir izteikti darba piedāvājumi, ir tādi, ar kuriem patlaban vēl notiek sarunas, un ir darbinieki, ar kuriem vēl nezinām, vai darba attiecības varēsim turpināt,” skaidroja Sermole. Viņa patlaban gan nevarēja pateikt precīzu kanāla “TV5” darbinieku skaitu.

Kā ziņots, telekompānija LNT un kanāla “TV5” raidījuma “Bez cenzūras” vadītājs Andrejs Mamikins panākuši konceptuālu vienošanos par tā veidošanu arī turpmāk.

Kā biznesa portālam “Nozare.lv” pastāstīja Mamikins, savstarpējās sarunās ar LNT vadību panākta vienošanās, ka raidījums “Bez cenzūras” būs ēterā arī turpmāk, un tas būs LNT Ziņu dienesta sastāvā. Pirmā pārraide šogad varētu būt 23.janvārī vai 30.janvārī. Tāpat, iespējams, tiks mainīts “Bez cenzūras” raidlaiks, pārceļot to uz nedaudz vēlāku laiku. Iepriekš raidījums “TV5” ēterā bija katru trešdienu plkst.18.30.

Raidījuma vadītājs gan ir sarūgtināts, ka patlaban, pēc viņam pieejamās informācijas, no 42 “TV5” redakcijas darbiniekiem darbs piedāvāts vien septiņiem.

Starptautiskais raidorganizāciju koncerns “Modern Times Group” šīs nedēļas sākumā paziņoja, ka parakstījis vienošanos par LNT iegādi.

Decembra sākumā telekompānija LNT paziņoja, ka 2010.gada beigās likvidē Latvijas Ziņu kanālu, tā vietā attīstot Latvijas Mūzikas kanālu. Telekompānija nolēmusi likvidēt Latvijas Ziņu kanālu, jo uzņēmums nav redzējis iespējas tā tālākai attīstībai.

2010.gadā telekompānija AS “Latvijas Nacionālā televīzija” strādāja ar 809 129 latu zaudējumiem, kas, salīdzinot ar 2009.gadu, samazinājušies par 28%. LNT zaudējumi 2009.gadā bija 1,12 miljoni latu.

Telekompānijas apgrozījums 2010.gadā samazinājies par 165 624 latiem un kopumā bija 7,98 miljoni latu. 2008.gadā LNT strādāja ar peļņu 154 939 latu apmērā, un tā apgrozījums bija 11 miljoni latu.

Telekompānijas LNT īpašnieks bija AS “Neatkarīgie nacionālie mediji”, kuras padomes priekšsēdētājs ir telekompānijas LNT dibinātājs un valdes priekšsēdētājs Andrejs Ēķis.

Saskaņā ar tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras “TNS Latvia” apkopoto informāciju otrs vairāk skatītais kanāls 2011.gadā bija LNT, kura skatīšanās laika daļa bija 12,7%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+