×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. februāris, 2012
Drukāt

Aicina nodrošināt transportu līdz iecirkņiem


15022012_gs_20

”Ķeguma novads nav no nabadzīgākajiem, turklāt tas ir teju vai Pierīgā, tomēr pērn maršrutā Ogre–Ķegums–Tome–Bekuciems tika atcelti vairāki autobusu reisi,” vēstulē mums raksta pensionēta skolotāja, Tomes iedzīvotāja Irēna Jakubaņeca.


 

”Svētdienās un svētku dienās sabiedriskā transporta satiksme pa šo maršrutu ir vispār atcelta. Sestdienās ir iespējams aizbraukt līdz Ķegumam no rīta astoņos un mājās var atgriezties ap septiņiem vakarā. Kā būs referenduma dienā? Cilvēkam jābūt stipri patriotiskam, lai, aizbraucis agrā ziemas dienas rītā, pēc nobalsošanas viņš 11 stundas kaut kur staigātu apkārt. Varbūt dažs, mundrāks būdams, savus 8 līdz 10 vai vairāk kilometrus kā svētceļnieks mājās pārnāks kājām?” bažījas I. Jakubaņeca. Līdzīgu satraukumu par vēlētāju aktivitāti gaidāmajā referendumā pauduši arī lasītāji no citiem novadiem.

 

Vaicāju Ķeguma novada domē, vai referenduma dienā pašvaldība nodrošinās papildu reisus. Noskaidroju, ka pašvaldība ir norīkojusi papildu autobusus: no Tomes līdz Ķegumam varēs izbraukt arī pulksten 8.45 un atpakaļ 
izbraukt 10.30, 16.15 vai 18.30.

 

Ķeguma mājaslapā ievietotā informācija gan ir tik sarežģīta, ka izskaitļot, kurā pieturā cikos jābūt, ir grūti – piekrīt Tomes iedzīvotāja, domes apkopēja Velga Zagorska.

Ja līdzīgā neziņā ir citu novadu iedzīvotāji, ieteicams zvanīt pagastam vai lūkot informāciju uz ziņojumu dēļiem – iesaka Rēzeknes novada domes pārstāve Laura Ieviņa. Viņai nav pieejama informācija, vai visos Rēzeknes novada pagastos būs norīkoti papildu reisi, tomēr Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs visus pagastus ir aicinājis to darīt.

Informācija par to, kuras pašvaldības nodrošinās transportu līdz vēlēšanu iecirkņiem, nav arī Pašvaldību savienības pārstāves Olgas Kokānes rīcībā. ”Zinu, ka Dobeles novadā referenduma dienā tiks mobilizēti skolēnu autobusi. Tā jau ir tradīcija – arī Saeimas un pašvaldību vēlēšanu dienā,” teic O. Kokāne. Tāpēc Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis aicina visas pašvaldības, īpaši lauku pagastos, ievērot šo tradīciju un referenduma dienā, 18. februārī, ”rūpēties par iedzīvotāju nokļūšanu vēlēšanu iecirkņos”, A. Jaunsleiņa vārdā teic O. Kokāne.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+