×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. aprīlis, 2012
Drukāt

Aicina palielināt pašvaldību lomu sociālo pabalstu piešķiršanā

berzins_andris1104

Valsts prezidents Andris Bērziņš aicina palielināt pašvaldību lomu sociālo pabalstu piešķiršanā, lai palīdzība nonāktu pie tiem cilvēkiem, kam tā tiešām ir nepieciešama un neturpinātos pabalstu izkrāpšana.

 

Prezidents, trešdien žurnālistiem atbildot uz jautājumu par to, ka cilvēki joprojām izkrāpj sociālos pabalstus, uzsvēra: “Jāpalielina pašvaldību loma, jo tikai pašvaldība uz vietas var precīzāk novērtēt, kas kuram ir vajadzīgs. It sevišķi par veselības aizsardzību, kad tēlo maznodrošināto, brauc pēc pārtikas pakām ar tādu mašīnu, kam nav nekāda sakara ar šo palīdzību.”

Valdībai šajā virzienā ir jāstrādā, lai palīdzība nokļūtu pie tiem cilvēkiem, kam tā patiešām ir vajadzīga, norādīja prezidents.

Arī premjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”) žurnālistiem atzina, ka pabalstu izkrāpšana ir problēma un viena no tipiskākajām krāpšanas shēmam ir tāda, ka cilvēki piesakās bezdarbnieka pabalstam, bet vienlaikus nelegāli strādā.

“Ir nepieciešama Labklājības ministrijas un VSAA [Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras] rīcība, kā arī sadarbība ar Valsts darba inspekciju un Valsts ieņēmumu dienestu, lai pastiprinātu kontroli,” teica premjers.

Uz jautājumu, vai valdība varētu nodot pašvaldībām šo funkciju, Dombrovskis atbildēja, ka vienu daļu no šīm funkcijām varētu nodot pašvaldībām un Labklājības ministrija patlaban strādā pie veida, kāda izvērtēt sociālā tīkla stratēģiju un kā tai būtu jāstrādā pēckrīzes periodā.

“Viens no priekšlikumiem paredz garantētā minimālā ienākumu pabalsta administrēšanu nodot pašvaldībām,” pavēstīja premjers.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+