Mobilā versija
+17.1°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 22. jūlijs, 2017
17. septembris, 2016
Drukāt

Aicina paņemt sēni un iesaistīties sēņu izstādes veidošanā Ķemeru nacionālajā parkā

Foto - Zanda BirzeFoto - Zanda Birze

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) aicina iedzīvotājus šodien iesaistīties ikgadējās sēņu izstādes veidošanā, piedaloties akcijā “Nāc ar savu sēni!”, aģentūru LETA informēja DAP pārstāvis Andris Soms.

Ķemeru nacionālā parka dabas izglītības centrā “Meža māja” norisināsies izzinošs pasākums par sēnēm, uz kuru apmeklētāji ir aicināti ierasties ar vismaz vienu sēni, kas augusi parka teritorijā. Tas būs gan ieguldījums savu personīgo zināšanu pilnveidošanai par sēnēm, gan palīdzība Latvijas Dabas muzeja speciālistiem ikgadējās sēņu izstādes veidošanā.

Vēlams, lai sēne būtu izskatīga, nebojāta un ievākta tajā pašā dienā. Tā var būt gan ēdama, gan neēdama sēne, gan arī indīga, ja vien sēnes lasītājam tās ievākšana nav sagādājusi kādas nepatikšanas.

Pasākuma laikā apmeklētāji varēs iemācīties atšķirt ēdamu sēni no neēdamas, iepazīt vēl nepazīstamās sēnes un piedalīties dažādās radošajās darbnīcās. Būs arī iespēja nogaršot kopīgi vārītu ēdamo sēņu zupu.

Vispirms visas atnestās sēnes būs skatāmas “Meža mājā”, bet nākamajā dienā tās tiks nogādātas Rīgā uz Dabas muzeja telpām, kur notiks ikgadējā sēņu izstāde.

Pievienot komentāru

Saistībā ar topošo politisko spēku min vairāku zinātnieku un bijušo ministru vārdus (7)Iecerēts, ka nākamajā nedēļā sabiedrībai varētu tikt piedāvāts kādas kustības manifests, savukārt vēlāk, vasaras beigās, varētu tikt dibināta partija.
Raidījums: Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci (8)Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
Draugiem Facebook Twitter Google+