Kultūra
Kultūrpolitika

Arhitektus aicina piedalīties Dzintaru koncertzāles Lielās zāles pārbūves metu konkursā0

Dzintaru koncertzāle

Saistībā ar Dzintaru koncertzāles vasaras zāles pārbūves metu konkursu šā gada 26.jūlijā un 23.augustā plkst.10, iepriekš piesakot savu dalību, potenciālie pretendenti tiek aicināti uz tikšanos ar Jūrmalas pilsētas domes un SIA “Dzintaru koncertzāle” pārstāvjiem, lai klātienē apskatītu objektu un pārrunātu metu konkursa ieceri, aģentūru LETA informēja Jūrmalas pilsētas domē.

Jūrmalas pilsētas dome izsludinājusi arhitektūras metu konkursu Dzintaru koncertzāles teritorijas un vasaras zāles atjaunošanai. Konkursa rezultātā plānots saņemt vienotu apbūves ieceri koncertzāles Lielās zāles pārbūvei, paplašināšanai un apkārtējās teritorijas labiekārtošanai.

Konkursantu uzdevums ir piedāvāt risinājumus lielās zāles ietilpības palielināšanai, vīziju koncertzāles priekšlaukumam un ieejai, Dzintaru koncertzāles administrācijas ēkai, kā arī veikt kompleksu teritorijas analīzi un pielāgošanu publikas un mūziķu ērtībām. Pārbūvējot koncertzāli, jārod risinājumi arī koncertzāles izmantošanas laika paildzināšanai pirms un pēc vasaras sezonas.

Metu konkursa piedāvājumu iesniegšana ir līdz 2018.gada 28.septembrim. Metu konkursa nolikums atrodams Jūrmalas pilsētas domes mājas lapā. Metu konkursa kopējais godalgu un maksājumu fonds ir 50 000 eiro.

Pieteikties vizītei Dzintaru koncertzālē pretendenti var, rakstot uz e-pastu “metukonkurss@jurmala.lv”. Iepriekš piesakoties, metu konkursa pretendentiem tiek piedāvāta iespēja redzēt koncertzāles darbību arī pasākumu laikā.

Slēgtās koncertzāles restaurācijā Jūrmalas pilsētas pašvaldība no sava budžeta ieguldījusi vairāk nekā 12 miljonus eiro, un tas bijis vērienīgākais pašvaldības projekts pilsētas vēsturē. Restaurētā Mazā zāle durvis apmeklētājiem vēra 2015.gada maijā un kopš tā laika pilnvērtīgi uzņem klausītājus arī ziemā. Pēc arhitektu Viktora Mellenberga un Aleksandra Birzenieka projekta būvētā zāle ir vissenākā koncertzāle Latvijā un vienīgā koncertzāle Latvijā, kas iekļauta kultūras kanonā. Pilna Dzintaru koncertzāles atjaunošana Jūrmalas pilsētai ir prioritārs investīciju objekts.

LA.lv