×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. maijs, 2015
Drukāt

Aicina piedalīties Mākslas dienu akcijā “Latvija glezno”

Guntis_otas03

Atzīmējot Mākslas dienas, 16. maijā Esplanādē Rīgā risināsies nebijusi akcija “Latvija glezno”. Tajā aicināts piedalīties ikviens interesents, gan bērni, gan pieaugušie, lai profesionālu mākslinieku vadībā gleznotu un veidotu brīvdabas izstādi, informē tās rīkotāji.

Esplanādē vienkopus aicināti gleznot bērni un jaunieši, viņu vecāki, mākslinieki, pilsētas viesi un ikviens interesents. Akcijā piedalīsies arī bērni ar speciālām vajadzībām. Lai piedalītos brīvdabas plenērā, vēlams nākt ar savu “māksliniecisko ekipējumu” – krāsām, papīru, otām, molbertu, taču parkā būs pieejami arī akcijas rīkotāju sagatavotie mākslinieka piederumi, kurus varēs izmantot gleznot gribētāji. Akcijas laikā darbosies ap 10 meistardarbnīcas, kurās varēs gleznot profesionālu mākslinieku vadībā, bet kopīgo brīvdabas plenēru pārraudzīs akcijas “Latvija glezno” idejas autors, mākslinieks Jānis Anmanis.

“Šogad Latvijas bērnu mākslinieciskās fantāzijas akadēmija atzīmēs 50 gadu jubileju, tāpēc īpaši aicināti piedalīties visi bijušie audzēkņi. Tas būs vērienīgs pasākums, kur gleznot aicināti visi, zīmēt vienkopus aicināta visa tauta. Līdztekus gleznošanai, Esplanādē skanēs Arnolda Auziņa dzejas lasījumi un pūtēju orķestra lustīga mūzika, bet no plkst. 15.00 parkā būs apskatāma akcijas laikā tapušo darbu izstāde,” tā gaidāmo pasākumu raksturo mākslinieks Jānis Anmanis.

Pasākums veltīts Latvijas Prezidentūrai Eiropas Savienībā un dzejnieku Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejai. Akciju “Latvija glezno” atbalsta Rīgas dome, to rīko Latvijas jauno talantu atbalsta fonds.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+