Kultūra
Kultūrpolitika

Aicina piedalīties XXI Jaunrades deju konkursā0

Foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avīze

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) izsludinājis pieteikšanos dalībai XXI Jaunrades deju konkursā, liecina paziņojums LNKC mājaslapā.

Deju konkursa pirmā kārta notiks 8.decembrī Slampes pagasta Kultūras pilī un 15.decembrī Ogres Kultūras centrā. Savukārt konkursa otrā kārta jeb fināls norisināsies nākamā gada 26.janvārī Valmieras Kultūras centrā.

Dalībniekiem līdz 26.novembrim jāiesniedz pieteikuma anketa konkursa pirmajai kārtai, sūtot to pa pastu uz LNKC adresi: Pils laukums 4, Rīga, LV-1365.

Saskaņā ar konkursa nolikumu, horeogrāfi savas dejas var iesniegt divās kategorijās. Pirmā kategorija atvēlēta latviešu tautas deju vai rotaļdeju apdarēm, kas raksturo Latvijas

kultūrvēsturiskā novada horeogrāfisko savdabību, pamatojas folkloras avotos un tautas tradīciju aprakstos. Šo darbu muzikālā materiāla pamatā jābūt latviešu tautas mūzikai vai tās apdarei.

Savukārt otrajā kārtā var iesniegt latviešu skatuviskās deja, kas veidotas, izmantojot latviešu folkloras horeogrāfiskos un muzikālos materiālu vai tā elementus. Darbu muzikālo materiāla pamatā jābūt latviešu tautas mūzikai, tās apdarei, vai tautiska rakstura oriģinālmūzikai.

Abas konkursa kārtas vērtēs LNKC izveidota žūrija ne vairāk kā piecu dejas ekspertu sastāvā. Žūrijas vērtējums punktos katrai dejai tiks aprēķināts, izslēdzot augstāko un zemāko

vērtējumu un, iegūto punktu skaitu, dalot ar atlikušo žūrijas ekspertu skaitu.

Konkursu rīko LNKC sadarbībā ar Ogres novada domi, Tukuma novada domi, un Valmieras pilsētas pašvaldību.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvā pieejamā informācija, pagājušā gada Jaunatnes deju konkursā ar divām pirmajām vietām triumfēja horeogrāfs Agris Daņiļēvičs par dejām “Ampeļdancis” un “Šķiraties, zosu pulki”, bet vienu pirmo vietu žūrija piešķīra konkursa debitantei, horeogrāfei Dagmārai Bārbalei par deju “Salniņa”.

LA.lv