×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. janvāris, 2012
Drukāt

Aicina piestāt «Grāmatu pieturā»


Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Atjaunojot Kārļa Ulmaņa reiz pausto iniciatīvu, SIA “Rīgas nami”, Rīgas dome, apgāds “Jumava” un LNT šonedēļ sākusi akciju “Draudzīgais aicinājums”, mudinot ikvienu uzdāvināt kādu grāmatu savai skolai. 


 

Akcijas laikā Melngalvju namā iekārtota “Draudzīgā aicinājuma grāmatu pietura”. Cilvēki savai skolai domāto grāmatu te var ne tikai iegādāties no apgādu “Jumava”, “Jānis Roze” un “Atēna” klāsta, bet arī nosūtīt adresātam ar “Latvijas Pasta” starpniecību. “Dāvināšanai domātās grāmatas var nest arī no mājām vai iegādāties veikalos, tad atnest šurp un nosūtīt. Vai arī otrādi – iegādāties šeit un nosūtīt no kādas citas “Latvijas Pasta” nodaļas,” pastāstīja apgāda “Jumava” reklāmas projektu vadītāja Līga Ļoļa. Viņa arī piebilda, ka “Grāmatu pieturas” izdevumu sortiments ir ārkārtīgi plašs un ko saistošu var atrast ikviens lasītājs. Apgādi atlasījuši savus jaunākos un labākos izdevumus – bērnu, jauniešu, vēstures grāmatas, tulkotā literatūra un oriģināldarbi.

Kopā ar SIA “Rīgas nami” apgāds “Jumava” Kārļa Ulmaņa iniciatīvu atjaunoja jau pērn 28. janvārī, kad akcija turpinājās gan tikai vienu dienu. “Mēs gribam atdzīvināt un turpināt šādu pasākumu, jo vēlamies, lai jaunieši Latvijā lasa, lai viņi būtu izglītoti. Nevienam no mums nav noslēpums, ka šā brīža ekonomiskajā situācijā skolas nevar iegādāties visas kārotās grāmatas,” sacīja L. Ļoļa.

“Draudzīgā aicinājuma” kulminācijas brīdis gaidāms 26. janvārī, kad svinīgā pasākumā, piedaloties Valsts prezidentam Andrim Bērziņam, akcijas rīkotāji un atbalstītāji dāvinās grāmatas skolām Latvijā. Īpašo grāmatu dāvināšanas akciju plānots turpināt arī nākamgad. “Pilsētas skolas Rīgas pašvaldība atbalsta ik dienu: radot mūsdienīgu infrastruktūru, atjaunojot mācību telpas. Taču “Draudzīgais aicinājums” ir iespēja ikvienam mums personiski atbalstīt savu skolu un pateikt paldies tai par to ieguldījumu, ko tā katrā no mums ir ielikusi,” sacīja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks.

 

Uzziņa

“Grāmatu pietura” Melngalvju namā atvērta līdz 29. janvārim ik dienas no plkst. 12 līdz plkst. 19.

1935. gada 28. janvārī toreizējais Ministru prezidents Kārlis Ulmanis nāca klajā ar aicinājumu katram atbalstīt un atcerēties savu pirmo skolu, ziedojot tai grāmatas, mākslas darbus, sporta inventāru, mūzikas instrumentus un citas mācību procesam nepieciešamas un noderīgas lietas.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+