×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. jūnijs, 2013
Drukāt

Aicina pieteikt būves Rīgas gada balvai


Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas pilsētas arhitekta birojs vēl līdz piektdienai, 7. jūnijam, aicina izvirzīt būves arhitektūras sa-
sniegumu skatei “Gada balva Rīgas arhitektūrā”.  Skate noslēgsies ar balvas pasniegšanu oktobra pirmajā pirmdienā — Pasaules arhitektūras dienā. 


 

Rīgā īstenoto jaunāko arhitektūras projektu skate notiek kopš 2006. gada ar mērķi izcelt un popularizēt sasniegumus galvaspilsētas arhitektūrā, sekmējot kvalitatīvas pilsētvides attīstību.  “Gada balvas Rīgas arhitektūrā” dalībniekus ‒ būves un to autorus ‒ var izvirzīt Rīgas pilsētas arhitekta birojs, valstiskās un nevalstiskās institūcijas un organizācijas, kā arī jebkura juridiska un fiziska persona. Skatei var pieteikt 2012. gadā ekspluatācijā nodotās būves, īpaši ņemot vērā jaunās arhitektūras nozīmi pilsēttelpas kvalitātes nodrošināšanā. Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis uzsvēris, ka šī gada būvju skatē īpaša vērība tiks pievērsta arī tādiem arhitektūras projektu raksturlielumiem kā energoefektivitāte, vides pieejamība un universālais dizains, novērtējot paveikto gan Rīgas vēsturiskajā centrā, gan apkaimēs un mikrorajonos.

Skati organizē pašvaldības aģentūra “Rīgas pilsētas arhitekta birojs” sadarbībā ar Rīgas domes struktūrvienībām un partneriem. Pērn balvu saņēma uzņēmums “SIA Arhitektoniskās izpētes grupa” (arhitekte Liesma Markova, arhitektes palīdze Tatjana Toropova un arhitekte Aiga Rozentāle) – par Rīgas biržas ēkas Doma laukumā 6 atjaunošanu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+