Kultūra
Teātris un kino

Aicina pieteikt filmas “Lielajam Kristapam” 0

Foto – Edijs Pālens/LETA

Latvijas Kinematogrāfistu savienība aicina filmu producentus un autorus pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps”, kas šogad norisināsies no 9. līdz 15. novembrim kinoteātros “Splendid Palace” un “Cinamon Rīga”. Filmas var pieteikt līdz 15. augustam mājas lapā lielaiskristaps.lv, kur atrodama pieteikuma anketa un nolikums.

Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps” ir Latvijas filmu nozares svarīgākais notikums, kas dibināts 1977. gadā un kopš 2014. gada atkal notiek katru gadu. Festivāla ietvarā arī šogad notiks Latvijas jaunāko filmu seansi, pirmizrādes, īpašie seansi ar autoru piedalīšanos, studentu filmu konkurss, diskusijas u.c. Kinoskatītājus sagaida spēcīga Latvijas jaunāko filmu konkursa programma – gan spēlfilmas, gan dokumentālās un animācijas filmas. Kopš pagājušā gada piedzīvotas vairāku spēlfilmu pirmizrādes – Viestura Kairiša “Melānijas hronika”, Staņislava Tokalova “Tas, ko viņi neredz”, režisora Andreja Ēķa “Svingeri” –, zināms arī, ka vasaras beigās pie skatītājiem nonāks Vara Braslas “Vectēvs, kurš bīstamāks par datoru” un Jāņa Norda “Ar putām uz lūpām” –, veidojot nopietnu konkurenci labākās spēlfilmas kategorijā.

Latvijas producenti un profesionāļi piedalījušies arī vairāku minoritārā kopražojuma spēlfilmu un dokumentālo filmu ražošanā, kas tiks izskatītas kategorijā “Labākā mazākuma kopprodukcijas filma”. Atsevišķā konkursa skatē tiks noteikta arī labākā studentu filma. Pasākuma kulminācija būs svinīgā balvu pasniegšanas ceremonija, kas notiks 13. novembrī.

LA.lv