Kultūra
Literatūra

Aicina pieteikt pretendentus Aleksandra Čaka balvai 16

Foto – Leta

Atklāta pretendentu pieteikšana Aleksandra Čaka balvai, aģentūru LETA informēja Aleksandra Čaka memoriālā dzīvokļa – muzeja pārstāve Antra Medne.

Pretendentus var pietikt divās kategorijās – “par mākslinieciski augstvērtīgu, novatorisku Rīgas interpretējumu literatūrā, mūzikā, arhitektūrā, grāmatniecībā, dizainā, filmu, teātra vai vizuālajā mākslā”, vai arī “par nozīmīgu veikumu Aleksandra Čaka daiļrades izpētē, saglabāšanā, popularizēšanā vai tulkošanā”.

Pieteikumus var iesnieg Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī-muzejā līdz 15. septembrim.

Balva pirmo reizi tika pasniegta 2001. gadā – dzejnieka 100. dzimšanas dienā. Reizi divos gados balvas tiek pasniegtas par ieguldījumu Čaka personības un daiļrades izpētē un popularizēšanā. Balvas autors ir tēlnieks Andris Vārpa.

Par tās laureātiem kļuvuši daudzi ievērojami kultūras darbinieki – dzejnieki Jānis Rokpelnis un Uldis Bērziņš, aktieri Imants Skrastiņš un Artis Robežnieks, fotogrāfe Māra Brašmane, mākslinieks Pāvels Šēnhofs, komponists Uldis Stabulnieks, mākslinieks un dzejnieks Andris Breže, rakstnieki Zigmunds Skujiņš, Valdis Rūmnieks un Andrejs Migla, literatūras zinātnieces Andra Konste un Antra Medne, tulkotāji Rauls Čilačava un Aksīnija Mihailova un citi.

Balvu organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Aleksandra Čaka memoriālais dzīvokli-muzejs sadarbībā ar Aleksandra Čaka biedrību.

LA.lv