×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2014
Drukāt

Aicina pieteikt pretendentus Izcilības balvai kultūrā

Foto - Toms Norde, Valsts kancelejaFoto - Toms Norde, Valsts kanceleja

Kultūras ministrija (KM) līdz 5. novembrim aicina pieteikt pretendentus pirmajai Izcilības balvai kultūrā, portālam LA.lv pavēstīja KM sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Bērziņa-Bebriša.

Izcilības balva kultūrā tiek iedibināta pēc kultūras ministres Daces Melbārdes aicinājuma, Latvijas Radošo savienību padomes iniciatīvas un ar Nacionālās kultūras padomes atbalstu, lai ik gadus izvērtētu izcilus starptautiska mēroga sasniegumus kultūrā.

Katru gadu plānots piešķirt ne vairāk kā trīs Izcilības balvas kultūrā (katru ne vairāk kā 7000 eiro apmērā), izvērtējot sasnieguma un veikuma nozīmību un rezonansi starptautiskā un nacionālā kontekstā, pienesumu kultūras telpai un ietekmi uz kultūras procesu attīstību Latvijā.

“Latvijas sabiedrībai jālepojas ar katru unikālu notikumu Latvijas kultūras dzīvē un arī ar katru starptautisku panākumu, kas raisa plašu rezonansi, apliecinot, ka mēs esam kultūras lielvalsts ne tikai Eiropas, bet visas pasaules mērogā. Lai arī mākslas vērtēšanas process bieži ir visai komplicēts un mēdz būt subjektīvs, mūsu mūziķi, mākslinieki, literāti, teātra un kino profesionāļi regulāri gūst atzinību starptautiskajā kultūrtelpā un tiek pamanīti milzīgā konkurencē. Man prieks, ka labākos no labākajiem varēsim godināt ar īpašu balvu,” uzsver kultūras ministre Dace Melbārde.

Ministrijā informēja, ka uz Izcilības balvu kultūrā varēs pretendēt fiziskas un juridiskas personas vai šādu personu apvienības, kuru individuālais vai kolektīvais starptautiska mēroga veikums vai sasniegums kādā no kultūras jomām (literatūra un grāmatniecība, teātris, kino, vizuālā māksla, dizains, arhitektūra, mūzika, deja, kultūras mantojums, kā arī starpnozare – vairāku kultūras apakšnozaru vai kultūras un citas nozares (izglītība, zinātne, ekonomika u.c.) mijiedarbe).

Balvas pretendentus atbilstoši Izcilības balvas kultūrā nolikumam izvērtēs Nacionālā kultūras padome, kas sniegs priekšlikumus kultūras ministram par Izcilības balvas kultūrā ieguvējiem.

Izcilības balvu kultūrā plānots pasniegt 22. decembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+