×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. decembris, 2014
Drukāt

Aicina pieteikt pretendentus latgaliešu kultūras gada balvai “Boņuks”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sākusies pretendentu pieteikšana Latgaliešu kultūras gada balvai “Boņuks 2014”, kuru 2015. gada 22. februārī pasniegs jau septīto reizi, vēsta koncertzāles “Gors” mārketinga nodaļas vadītāja Edīte Husare. “Boņuks” ir vienīgā balva, kas īpaši izceļ un godina sasniegumus latgaliešu kultūras dzīvē.

Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” mērķis ir veicināt latgaliešu kultūrvides saglabāšanu un attīstību, kā arī apkopot un godināt spilgtākos un nozīmīgākos sasniegumus latgaliešu kultūrā pagājušā gada griezumā. Balvas aizsācēji 2008. gadā ir biedrības “Kukuži” un “Latgolys Producentu Grupa”, bet pērn Latgaliešu kultūras balvas rīkošanā iesaistījās Latgales vēstniecība GORS.

2014. gada balvai pretendentu pieteikumi tiek pieņemti 20 nominācijās, kas skar sabiedriskās aktivitātes, mūzikas un literatūras sfēras.

Katru gadu balvu pasniegšanas ceremonija tiek kuplināta ar latgaliskiem muzikāliem priekšnesumiem. Iepriekšējā ceremonijā uz skatuves kāpa gan grupas “Bez PVN” un “Dabasu Durovys”, gan projekts “Kapļi” un arī mūziķis Kārlis Kazāks, atgādina Husare. “Boņuks 2014” pasākuma pirmajā daļā iecerēts vēlreiz izrādīt oktobrī pirmizrādi piedzīvojušo uzvedumu “Francis”, kas veltīts ievērojamajam valstsvīram Francim Trasunam.

Aizpildītas pieteikuma anketas balvai “Boņuks 2014” elektroniska dokumenta formātā vai aizpildītas tiešsaistes pieteikuma veidā Latgales vēstniecība GORS gaidīs līdz 2015. gada 15. janvārim. Iesniegtos pieteikumus izvērtēs kompetenta žūrija savu jomu profesionāļu sastāvā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+