×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. maijs, 2015
Drukāt

Aicina pieteikt pretendentus Svētku skolotāju stipendijām

Foto: LETAFoto: LETA

Tautas deju ansambļa "Dzintariņš" mākslinieciskā vadītāja Olga Freiberga.

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku lieldraugs Swedbank kopā ar Valsts Izglītības satura centru (VISC) rosina sumināt Dziesmu un deju svētku skolotājus, izsludinot pieteikšanos Swedbank Svētku skolotāju stipendijām 500 eiro apmērā, atgādina svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Stipendijas saņems 50 bērnu un jauniešu tautas mākslas kolektīvu – koru, tautas deju kolektīvu, folkloras kopu, koklētāju ansambļu, pūtēju orķestru un citu kolektīvu vadītāji, kuri jebkad bijuši vai joprojām ir iesaistīti Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku kustībā.

“Šodienas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībnieki nākotnē būs lielo svētku dalībnieki un tie, kuri veidos Latviju rīt. Mums rūp, lai Latvija būtu stipra, bagāta un pašapzinīga, tāpēc Swedbank vēlas dot savu ieguldījumu Dziesmu un deju svētku tradīciju stiprināšanā šodien, lai mūsu bērni tās turpina rīt. Ar Swedbank Svētku skolotāju stipendiju vēlamies atgādināt par skolotāju lielo lomu kultūras mantojuma un nacionālās identitātes tālāknodošanā nākamajām paaudzēm, tāpēc aicinām ikvienu, kurš ir vai kādreiz ir bijis piederīgs Dziesmu un deju svētku kustībai, atcerēties un teikt paldies savam skolotājam, piesakot viņu stipendijai,” uzsver Swedbank valdes priekšsēdētājs Māris Mančinskis.

“Svētku gatavošanās process ilgst vairākus gadus, tā centrā ir skolotājs – personība, kas spēj aizraut un motivēt, parādīt un iemācīt. Pateicoties skolotāju ikdienas darbam, pirmssvētku maratonu uzsāka vairāk nekā 100 000 bērnu un jauniešu, bet vairāk nekā 37 000 dalībnieku jūlijā pieskandinās Rīgu. Mēs kā svētku rīkotāji esam gandarīti, ka svētku procesā īpaši tiks atzīmēts skolotāju ieguldījums,” stāsta Valsts izglītības satura centra vadītājas pienākumu izpildītāja, XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirektore Agra Bērziņa.

Lai izvirzītu savu kandidātu stipendijai, esošie un bijušie audzēkņi, audzēkņu ģimenes piederīgie, kolēģi, pašvaldības pārstāvji un citi Dziesmu un deju svētku tradīcijas novērtētāji ir aicināti līdz 12. jūlijam interneta vietnē www.dziedundejo.lv aprakstīt skolotāja devumu Dziesmu un deju svētku tradīciju saglabāšanā, jauniešu iesaistīšanā un izglītošanā tautas mākslas jomās. Nominēto skolotāju skaits nav ierobežots. Viens skolotājs var tikt nominēts vairākkārtīgi no dažādu personu puses. Pieteikumus var augšuplādēt arī videoformātā.

Stipendiju ieguvējus – zinošus, radošus un aizraujošus skolotājus, noteiks kompetenta, VISC un Swedbank izvirzītu pārstāvju žūrija šī gada augustā, savukārt stipendijas tiks piešķirtas septembrī, publicējot detalizētu informāciju interneta vietnē www.dziedundejo.lv.

Svētku skolotāju stipendijas saņems 50 skolotāji visā Latvijā, bet saņēmēju skaitu katrā Latvijas reģionā (Kurzeme, Latgale, Rīga, Vidzeme, Zemgale) noteiks Swedbank klienti, veicot karšu maksājumus katrā no reģioniem laika periodā no 2015. gada 1. maija līdz 31. jūlijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+