×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
17. decembris, 2016
Drukāt

Aicina pieteikties amatierteātru skatei (2)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Latvijas amatierteātru iestudējumu skatei “Gada izrāde 2016”, kas norisināsies nākamā gada februārī un martā, var pieteikties līdz 30. decembrim, liecina informācija Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) mājaslapā.

Latvijas amatierteātru iestudējumu skates nolikumā teikts, ka skates dalībnieki var būt juridisku vai fizisku personu dibināti amatierteātri, taču skatē nevar piedalīties vispārējās izglītības, profesionālās izglītības un interešu izglītības iestāžu amatierteātri.

Par reģionālās skates dalībnieku var kļūt amatierteātris, kas ir sagatavojis brīvi izvēlēta žanra iestudējumu, ar kuru nav piedalījies iepriekšējo gadu skatēs.

Skate notiek divās kārtās – reģionālā skate un fināls. Tā mērķi ir izvērtēt amatierteātru iestudējumu kvalitāti un noteikt skates fināla dalībniekus.

Reģionālo skati vērmaijamtē LNKC apstiprināta žūrija trīs teātra mākslas ekspertu sastāvā. Žūrija amatierteātra iestudējumu vērtē kopumā pēc literārā materiāla izvēles atbilstības, režisora darba, aktieru darba, scenogrāfijas un vizuālā noformējuma, kā arī izrādes koptēla.

Pirmā, Vidzemes reģiona, skate notiks no nākamā gada 11.februāra līdz 12. februārim Alūksnes Kultūras centra, Zemgales reģiona skate notiks no 18. līdz 19. februārim Penkules kultūras namā “Dailes”, Dobeles novadā, un Bēnes Tautas namā, Auces novadā. Kurzemes reģiona skate notiks no 24. līdz 26. februārim Ventspils kultūras centrā, Latgales reģiona skate – no 18. līdz 19. martam Rēzeknes pilsētas kultūras namā, savukārt Rīgas reģiona skates notiks gan no 4. līdz 5. maijam Kultūras namā “Lielvārde”, gan no 11. līdz 12. maijam Rīgā.

Skates finālu vērtē žūrija piecu teātra mākslas ekspertu sastāvā. Par skates fināla dalībnieku var kļūt amatierteātris, kura iestudējums reģionālajā skatē novērtēts ar 45-50 punktiem. Finālistus žūrija paziņos līdz 2017.gada 3.aprīlim.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

Draugiem Facebook Twitter Google+