Kultūra
Mūzika

Aicina pieteikties astotajai Ielu mūzikas dienai0

Publicitātes foto

Jau astoto gadu pēc kārtas Rīgas svētku un Ostas svētku ietvaros priecēs Ielu mūzikas Diena, kas notiks 18. augustā no plkst. 12 līdz plkst. 21 dažādās Rīgas vietās. Līdz 7. augustam rīkotāji aicina pieteikties mājas lapā gan profesionāļus, kas jau ir kāpuši uz lielās skatuves, gan amatierus, kas vēl ir tikai sava muzikālā ceļa sākumā.

“Mūziķim Ielu Mūzikas Diena ir labs treniņš, kas liek pārvarēt neērtību – viens pats sāc, var teikt no nulles bez skatītajiem, bet, protams, ir lieliski, ka skatītāji, skanot priekšnesumam, rodas arvien vairāk un vairāk. Interesanti vērot, kā viņiem sāk iepatikties trombona spēle. Kad es vēl spēlēju Nacionālo Bruņoto spēku orķestrī, tad kolēģi vasarās, ziemās un atvaļinājumos brauca uz Vāciju spēlēt un nekad mani neņēma līdzi. Bet Rīgā es gan uzspēlēju ar prieku un man patīk, ka Ielu Mūzikas dienā ir iespēja pamēģināt visiem, kas nekad nav spēlējuši, jo ir interesanti būt “aci pret aci” ar savu klausītāju, ” atklāj mūziķis Intars Busulis, kas ne pirmo gadu piedalās Ielu Mūzikas Diena kā ielu mūziķis, spēlējot trombonu.
www.youtube.com/watch?v=kp3S_svsOuU

“Viena no spēcīgākajām motivācijām uzsākt Latvijā Ielu Mūzikas Dienas projektu bija saskaršanās ar cilvēku asociācijām par ielu mūziku kā par apšaubāmas kvalitātes akordeona, kokles vai flautas mūzikas izpildījumu,” stāsta Linda Krūkle, Ielu mūzikas Dienas organizatore un aicina uzdrošināties ikvienu mūziķi pieteikties. Viņa piekrīt, – vēl joprojām, ejot garām ielu muzikantiem, satiekamies ar ubagošanu, taču ir vērojamas pozitīvas pārmaiņas. “Pasaulē ielu mūzika jau gadiem ir kā atsevišķa kultūra, kurā skan ļoti augstas kvalitātes mūzika. Arī Latvijā pēdējos gados kļūstam par lieciniekiem tam, ka profesionāli mūziķi piepilda ielas ar brīnišķīgu skanējumu, kas brīvā dabā turklāt rezonē citā kvalitātē. To arī vēlamies izcelt un organizēt kustību mūzikai tuvāk “pie tautas”, organizējot Ielu Mūzikas dienu. Daudzi nevar atļauties nopirkt biļeti uz koncertu, festivālu, tad, lūk, mēs “nolikto cepuri” uztveram kā biļešu kasi, jo tā ir brīvprātīgā biļete,” uzsver Krūkle.

Ielu Mūzikas Diena ir iespēja savas sajūtas darīt zināmas mūsu pilsētai un dalīties tajās ar citiem. Iepriekšējos gados Ielu Mūzikas Dienā piedalījās vairāk nekā 500 dalībnieku no Latvijas, Vācijas, Nīderlandes, Čehijas, Lietuvas, Ukrainas. Šogad plānots, ka Ielu mūzikas koncerti skanēs Zviedru vārtos, Smilšu ielā, Valņu ielā, Kaļķu ielā, Rīdzenes ielā un Bastejkalnā, piedāvājot dažādu žanru mūziku.

LA.lv